ALASI PO DRUGI PUT SAVLADALI ZEMUNCE 04.03.2019.

Po drugi put ove sezone, Dunav je bio bolji od zemunske Mladosti. U 24.kolu, Dunav je na svom parketu slavio rezultatom 79:73 (22:22, 17:18, 19:16, 21:17). Bila je ovo izuzetno važna utakmica i za jedne i za druge, direktne konkurente za plasman u Super ligu. Iako je u prvom delu sezone Dunav ubedljivo slavio u Zemunu, u Pazovi se očekivala neizvesna i uzbudljiva utakmica, obzirom na dobru formu i poslednje rezultate obe ekipe. Tako je i bilo svih 40 minuta. Igralo se koš za koš, ni domaći ni gosti nisu uspeli da naprave veću razliku pa se u poslednja četiri minuta utakmice ušlo sa nerešenim rezultatom (64:64). Tada košarkaši Dunava vezuju dve trojke, prvu Drašković, drugu Nikolić i dolaze do osetnije prednosti tri minuta pre kraja. Gosti su pokušali da uvedu utakmicu u penal završnicu ali su igrači Dunava, uz pomoć velike podrške sa tribina, rutinski priveli utakmicu kraju i zasluženo slavili rezultatom 79:73. Najefikasniji u Dunavu bili su Nikola Vuković (20p, 14sk, 3as) i Milan Nikolić (17p, 4sk, 4uk), dok su se kod Mladosti istakli Novaković (28p, 9sk) i Tanasković (13p, 10sk).Oba tima i dalje su u borbi za Super ligu. Dunavu je preostala još jedna utakmicu, kod kuće sa Metalcem, dok Mladost prvo dočekuje Tamiš a zatim gostuje u Užicu.