DUNAVU DERBI DONJEG DELA TABELE 23.02.2019.

U 22.kolu KLS, Dunav je na svom parketu savladao Spartak, rezultatom 79:70 (16:15, 22:12, 16:22, 25:21).

Kao što se i očekivalo, obzirom na važnost ovog duela, viđena je uzbudljiva utakmica. Osećao se pritisak kod oba tima jer je Subotičanima ovo možda bila i poslednja prilika da ostanu u realnoj trci za opstanak, dok bi Dunav u slučaju poraza bio u opasnoj zoni tri kola pre kraja. Alasi su nešto bolje otvorili utakmicu ali su gosti brzo uhvatili priključak pa se do polovine druge četvrtine igralo koš za koš. Košarkaši Dunava tada prave seriju 14-0 pa su na poluvremenu imali dvocifrenu prednost (38:27). Gosti se nisu predavali ni jednog momenta. U drugom poluvremenu Subotičani su krenuli na sve ili ništa pa su brzo smanjili zaostatak. Sve do same završnice, Dunav nije uspevao da prelomi utakmicu i dođe do osetnije prednosti. Spartak je u par navrata prišao na samo tri poena zaostatka, poslednji put na minut i po pre kraja utakmice (73:70) ali je tada trojkom Ivića i poenima Simića sa penala, Dunav konačno osigurao pobedu. Prvom pobedom u duelima sa Spartakom u tri sezone Košarkaške lige Srbije, Dunav je došao do izuzetno važnih bodova dok Spartaku predstoji borba da pokuša da izbori opstanak jer teoretske šanse još uvek postoje. Najefikasniji u Dunavu bili su Nikola Vuković (22p, 9sk, 5as), Srđan Ivić (14p, 7sk, 3as) i Milan Nikolić (15p, 7sk), dok su kod Spartaka efikasniji od ostalih bili Luka Igrutinović (25p, 6as) i Andrija Šarenac (14p). Takmičenje se nastavlja već u ponedeljak. Dunav gostuje u Vršcu od 18h a Spartak dočekuje Tamiš od 19h.