Revanš Valjevaca 27.01.2019.

Košarkaši Metalca savladali su ekipu Vršca rezultatom 80:66 u susretu 18. kola Кošarkaške lige Srbije. Valjevci su u meču punom nervoze i tenzije uspeli da trijumfuju i tako se u potpunosti revanširaju za poraz u „Milenujumu" u prvom delu sezone. Nešto više od pet minuta bilo je potrebno Vrščanima da postignu prve poene na susretu, a precizan je bio Brkić. Sa druge strane pet promašenih slobodnih bacanja u kratkom vremenskom periodu glavni je razlog što prednost domaćih nije bila veća, a saradnja Đukanovića i Кaplanovića obeležila je finiš prve četvrtine. Nije mogao Jovanović sam da se nosi sa Valjevcima, a nervoza na klupi gostiju kulminirala je nakon velikog broja dosuđenih ličnih grešaka. Minute na parketu iskoristio je agresivni Turbić, pa je finiš poluvremena u potpunosti pripao domaćinu. Pogađali su redom Đuković, Đukanović, Nerandžić pa Кaplanović, a trojkom u poslednjem minutu do tada maksimalnu prednost doneo je Vasić.Da se neće lako predati ni nakon „minus 17" gosti su pokazali već na startu drugog dela, pa je nakon trojke Ćirkovića za 43:36 trener Poček  morao da reaguje minutom odmora.  Ni to nije pomoglo, novom trojkom Radivojevića puleni Darka Кostića su u jednom momentu prišli na 51:48, ali se bekovski tandem Đukanović – Vasić probudio u najvažnijim momentima za domaće.Trojka drugog pomenutog iz velike daljine uz zvuk sirene trećeg kvartala podigla je publiku na noge, ali ni tu nije bio kraj uzbuđenjima. Isključenje za Кaplanovića posle burne reakcije  dalo je dodatni elan njegovim saigračima, koji su zahvaljujući nešto boljoj igri u odbrani uspevali da održavaju prednost, a Đuković i Vasić pobrinuli su se u poslednjem minutu za potpuni revanš za poraz „Milenijumu". Nezadovoljni suđenjem Vrščani su se 37 sekundi pre kraja meča povukli sa parketa, ali su se ubrzo vratili pa je meč ipak priveden kraju. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Đukan Đukanović sa 22 poena i šest skokova, Vasić je dodao 17 uz sedam asistencija, dok je Đuković ubacio 14 koševa. Na drugoj strani odličan je bio Brkić sa 16 poena i sedam uhvaćenih lopti, dok je Jovanović ubacio poen manje. Gostujući trener Darko Кostić je nakon meča izjavio: Čestitao bih domaćinu na odličnoj partiji, mislim da su ekipa koja zaslužuje poštovanje i bolju poziciju na tabeli. I pored svih grešaka mi smo na ovom meču izgledali kao tim što me posebno raduje, dali smo sve od sebe što u ovom trenutku nije bilo dovoljno. Pojedinci su bili stegnuti kao da igraju finale Evrolige, ali se nadam da ćemouz pravi rad biti bolji već protiv OКК Beograda. Ne bih želeo da komentarišem finiš, jer ono nije bila moja odluka.Sa druge strane Mihailo Poček je naglasio važnost ove pobede:

Uz male padove zadovoljan sam kako smo odigrali ovaj meč. Čestitam Vrščanima koji su ipak odlučili da se ovaj meč privede kraju, a nama ostaje da ispravimo greške i u narednim mečevima budemo još bolji. Večeras nas padovi u igri nisu koštali, a protivniku želim sreću u nastavku prvenstva.