19.01.2019.
ČAČANI TROJKAMA DO POBEDE U VRŠCU

VRŠAC – BORAC 88:107 (27:29, 22:31, 20:32, 19:15)

Centar Milenijum, gledalaca: 800, sudije: Vojinović (NS), Stefanović (KV), Krstić (AL)

VRŠAC: Ćirković 13, Munižaba 2, Kapetanović 19, Mitrović 11, Radivojević, Brkić 7, Jovanović 17 (4 sk), Simović, Ognjenović 10 (4 sk), Mrđa, Đorđević Marinković 9 (6 sk, 4 as).

BORAC: S. Gavrilović 6 (7 sk), Alikadić 5, Popović 8, R. Đoković 10, Krsmanović 2, I. Đoković 22, Mićović, I. Gavrilović 15 (5 sk), Majstorović 8, Prlja 2, Kočović 17 (5 as), Čarapić 12.

Čačani su kako i priliči lideru rutinski obavili posao u Vršcu i lako došli do novog trijumfa.  Samo su prve dve četvrtine meča podsetile na klasike koje su Vršac i Borac igrali godinama unazad u domaćoj i ABA ligi, dok je pitanje pobednika praktično bilo rešeno već u prvim minutiuma trećeg perioda. Bez obzira na drastično različite pozicije na tabeli, u prvom poluvremenu je bila prisutna rezultatska neizvesnost i svaki od rivala imao je svoje periode nadahnuća. Vrščani su najveću prednost od 5 poena ostvarili u prvim minutima drugog perioda (37:32) dok je Borac zahvaljujući Ivanu Gavriloviću i Kočoviću u finišu prvog poluvremena došao do najveće prednosti od 11 poena (60:49). U timu Vršca istakao se trio Kapetanović, Ćirković, Jovanović, dok je u ekipi Borca lidersku ulogu preuzeo Nikola Kočović. Plej Čačana je za svega deset minuta ubacio 15 poena od čega 4 trojke bez promašaja uz tri asistencije. Početkom treće četvrtine Borac je šutevima za tri poena razbio zonu domaćeg tima, Ilija Đoković je vezao tri, a mladi Alikadić jednu trojku, kod Vrščana je nestalo energije iz prvih dvadeset minuta i sve teže su dolazili u situaciju za postizanje poena. Košem Ivana Gavrilovića Borac je na polovini treće četvrtine imao 20 poena prednosti (77:57), pa je u četvrtoj četvrtini trener Jovica Arsić imao komociju da pruži priliku i igračima sa manjom minutažom ove sezone Krsmanoviću i Mićoviću. Do kraja meča odnos snaga nije mnogo promenio, objektivna vršačka publika je aplauzom nagradila igrače Borca.