13.01.2019.
Drama u Novom Sadu Vojvodina – Beovuk 94:91

Ponovo meč za infarkt košarkaša Vojvodine, drama i “hepi end” za sve kojima su novosadske crveno – bele boje na srcu. Nakon što su gubili u većem delu meča, u neizvesnoj završnici izabranici Filipa Soceka uspeli su da slome snažan otpor Beograđana i dođu do vredne pobede. Kada se rezultat lomio, odličan je bio Aleksa Birovljev koji je pogodio šut za tri poena, a u poslednjim sekundama i oba slobodna bacanja, što je crveno – belima trasiralo put  ka pobedi. Počelo je sa dobrim odbranama na obe strane, uz začuđujuće malo koševa, pa je rezulzat polovinom prve deonice bio 3:3! Ipak, u nastavku su se košarkaši oba tima raspucali, a Beovuk je gotovo sve vreme bio u vođstvu. Na poluvremenu rezultat je bio 42:46. U trećoj četvrtini, mnogo toga je krenulo naopako za domaći tim. Gosti su stigli i do devet poena viška (60:69), ali tada je usledila odlična serija Vojvodine (11:0), koju je sa dve trojke otpočeo Đorđe Dželetović. To je meč vratilo u egal. Beovuk je opet uspeo da povede, ali ne i da prelomi meč u svoju korist. Grubor je sa dve trojke vratio Vojvodinu “u život”, pa se ušlo u neizvesnu završnicu. U poslednjim trenucima Birovljev je sačuvao nerve i koncentraciju i Vojvodina je stigla do značajne pobede. Igrač Beovuka Miloš Drljan : Čestitke Vojvodini na pobedi. Ovo je težak poraz za nas. Imali smo prednost, ali nam je na kraju nedostajalo koncentracije i dozvolili da izgubimo meč. Šta je tu je, nastavljamo dalje.

Trener Beovuka Rajko Mirković: Čestiam domaćoj ekipi na zasluženom trijumfu. Imali su više koncentracije u završnici. Loše smo odigrali u poslednja dva minuta, mimo svih dogovora smo pustili šut Birovljeva za tri poena iz ćoška, a nakon toga krenuli smo u ishitren napad. To nam se na kraju osvetilo. Košarkaš Vojvodine Đorđe Dželetović: Izuzetno teška utakmica za nas i izuzetno bitna pobeda za nastavak sezone. Mi smo nekim našim greškama sami sebi iskomplikovali situaciju, ali na kraju je sreća bila na našoj strani. Pogodili smo ključne šuteve i tako došli do pobede. Pomoćni trener Vojvodine Slobodan Agoč: Počeli smo utakmicu odlično u odbrani, to je verovatno bila naša najzrelija igra u defanzivi od početka sezone. Nažalost, to nismo valoraizovali zbog nekih promašenih zicera i prilične smušenosti u napadu. Kasnije, obe ekipa su popravile napad, ali je škripalo u odbrani, pogotovo što se nas tiče. Ipak, momci nisu odustajali, borili su se do kraja i za to su nagrađeni. Ja smatram da se sreća zaslužuje, a mi smo borbenošću i velikim zalaganjem do poslednje sekunde zaslužili ove pobedu.