Važan trijumf Metalca 12.01.2019.

Košarkaši Metalca savladali su ekipu Zlatibora rezultatom 80:72 u startnom meču ovog kola Košarkaške lige Srbije. I pored činjenice da su u poslednjih 10 minuta postigli samo pet poena i dozvolili protivniku da se vrati posle rezultatskog zaostatka, Valjevci su na kraju uspeli da budu koncentrisaniji u produžetku ostvare vredan trijumf. Prednost stečenu na startu susreta (11:4) domaći nisu uspeli da sačuvaju u dužem vrememsnkom periodu. Trojkom raspoloženog Rondovića gosti su nešto kasnije smanjili na pola koša zaostatka, ali je finiš prvog kvartala pripao tandemu Nerandžić – Kaplanović. U drugom kvartalu ista slika, ponovo su domaći stvorili osetniju razliku zahvaljujući Anđušiću i Đukoviću, ali je finiš pripao Zlatiborcima čiji su bekovi nakon probijanja prednje linije omogućili centrima mnoštvo lakih poena. Iako nije bio poenterski raspoložen Vasić je već na startu treće četvrtine stigao do dvocifrenog broja asistencija, što je umnogome uticalo na dalji tok susreta. Njagovim drugim košem iz igre Valjevci su, uz agresivniju odbranu, krajem treće četvrtine stigli do dvocifrene prednosti, 59:47. Ali, ni nju nisu sačuvali, što ih je moglo skupo koštati. I pored osetnijeg zaostatka Zlatiborci su uspeli da susret učine dramatičnim. Zonskom odbranom u potpunosti su uspeli da zbune protivnika koji nije uspevao da pogodi van linije 6,75. Ofanzivnim skokom i poenima sa poludistance Marojević je lako izlazio na kraj sa čuvarima, a samo pet poena domaćih značilo je i produžetak. U dodatnih pet minuta domaćin je ipak uspeo da slavi, Anđušić je sa dve trojke podigao publiku na noge, a pre druge i rampa Nerandžića donela je dodatno samopouzdanje za konačni trijumf. U pobedničkom timu Nerandžić je postigao 24, a Kaplanović 18 poena. Pored sedam koševa plejmejker Vasić je dodao 13 asistencija. Na drugoj strani Marojević je ubacio 17 poena i imao 12 skokova, dok je Riznić dodao dva poena manje.