Veliki preokret Novopazaraca u Novom Sadu 23.12.2018.

Vojvodina – Novi Pazar 72:96

Kako je primetio trener domaćih Filip Socek, “kao da je neko sredinom treće četvrtine dotakao prekidač i Vojvodina se ugasila”, najbolje odslikava jučerašnji derbi meč 14. kola KLS. Novosađani su odigrali vrlo dobro prvo poluvreme, imali i 10 poena prednosti, ali Novopazarci su u drugom delu bili furiozni, a Vojvodina neorganizovana i vrlo neprecizna. Nakon izjednačene prve deonice, crveno – beli su zablistali u drugoj, te su stigli i do dvocifrene prednosti (41:31). Imala je Voša i devet poena prednosti u trećoj četvrtini, a onda je nastupio sumrak. Pazarci su napravili seriju 11:0, i iz minuta u minut Vojvodina je gubila konce igre. U gostujućem sastavu blistala su dvojica igrača – sjajni centar Nikola Vujović (trojke 4/5), te Nemanja Krstić koji je odlično obavio posao na pozicijama niskog posta. Dok je Vojvodina promašivala zicere, Novopazarci su se silno raspucali, pogotovo u poslednjoj četvrtini, te su nakon velikog preokreta stigli do ubedljive pobede. Nikola Vujović (Novi Pazar): Trener je zahtevao od nas da zaustavimo njihovu brzu igru, ali u prvom poluvremenu to nismo uspeli da uradimo i primili smo previše poena. U nastavku smo zaigrali mnogo bolje u odbrani, što je bio ključ pobede. U drugom poluvremenu smo primili samo 21 poen i to je odlučilo utakmicu. Aleksa Zarić (Vojvodina): Čestitke Novom Pazaru. Prvo poluvreme smo odigralo odlično, ali u drugom delu imali smo neshvatljiv pad. Nije nas išao šut, promašili smo nekoliko zicera i to je odvelo utakmicu u drugom pravcu.Trener Novog Pazara Oliver Popović: Pripremali smo utakmicu sa saznanjem da Vojvodina igra malo atipično, brzo i sa dosta šuteva za tri poena. Ono što je naša prednost u odnosu na Novosađane, a to je igra ispod koša, uspeli smo da iskoristimo tek u drugom poluvremenu. U prvom delu bili smo previše mekani u odbrani, ali u drugom delu sveli smo protivnika na dvadesetak poena i to je odlučilo pobednika. Trener Vojvodine Filip Socek: Potpuno zaslužena pobeda Novog Pazara. Mi smo 30 minuta igrali, a onda kao da je neko okrenuo prekidač i Vojvodina posle toga nije postojala na terenu. Odigrali smo odlično prvo poluvreme, možda i najbolje ove sezone na domaćem parketu. Novi Pazar ima veliku prednost u odnosu na nas u igri sa niskog posta i kada su počeli da pogađaju šuteve, napravili su veliku razliku i utakmica je bila odlučena.