MUNIŽABA DONEO POBEDU VRŠCU 22.12.2018.

VOJVOĐANSKI DERBI U MILENIJUMU REŠEN TRILER ZAVRŠNICI VRŠAC – SPARTAK 88:87 (31:22, 19:20, 18:25, 20:20) Centar Milenijum, gledalaca: 800, sudije: Maričić (KV), Ninković (BG), Ćalić (BG)

VRŠAC: Ćirković 2, Munižaba 17, Kapetanović 14, Mitrović 4 (5 as), Radivojević 9, Brkić 2, Jovanović 9 (4 sk, 4 as), Simović 2, Ognjenović 17 (8 sk), Silađi 12 (5 sk).

SPARTAK: Vilijams 23 (5 sk), Igrutinović 24 (8 sk, 6 as), Bakumanja 11 (13 sk), S. Gazibegović, Lučić 9, Urošević, Petrov 8 (5 sk), Kojić 6, V. Gazibegović 6, Kuridža.

Vojvođanski derbi između Vršca i Spartaka odlučen je u neverovatno uzbudljivoj završnici u kojoj su odlučivale nijanse i sportska sreća. Junak utakmice bio je Vrščanin Milan Munižaba koji je u poslednjoj sekundi fauliran pri šutu za tri poena a potom, pogodio tri slobodna bacanja i svom timu doneo izuzetno važnu pobedu. Subotičani su bili na korak do trijumfa, Bakumanja je pet sekundi pre kraja, pogodio za vođstvo (87:85) i činilo se da će Spartak materijalizovati odličnu igru u drugom poluvremenu. Međutim, Vrščani su u poslednjem napadu odigrali akciju za tri poena, a Munižabu je faulirao Kojić i poslao ga na liniju slobodnih bacanja. Na taj način Vršac se revanširao Subotičanima za poraz iz prvog dela sezone, takođe u dramatičnoj završnici.Početak meča nagovestio je rezultatski neizvesnu borbu, nijedan od rivala nije stvorio veću prednost od 5 poena i tek u finišu prve četvrtine Vrščani su zahvaljujući seriji od 8 poena Munižabe uspeli da stvore prednost od 9 razlike (31:22). Spartak je u prvom poluvremenu imao samo dva raspoložena igrača, Igrutinović i Vilijams zajedno su postigli više od polovine koševa za svoj tim i uspevali da održe priključak za  domaćima, dok su Vrščani zahvaljujući raznovrsnijim napadačkim rešenjima zasluženo na odmor otišli sa 8 poena prednosti (50:42). Početkom drugog poluvremena Ognjenović je dobrim akcijama pod tablom Vršcu doneo prvu dvocifrenu prednost (58:48), ali je vrlo brzo tu razliku sa pet uzastopnih poena prepolovio Vilijams, da bi Lučić trojkom doneo potpunu rezultatsku neizvesnost koja je trajala do kraja treće četvrtine. U poslednjih deset minuta neivesnost je kulminirala. Bakumanja je posle dugo vremena doneo minimalnu prednost Spartaku (69:68), Silađi je u narednom napadu vratio Vrščanima vođstvo trojkom i od tada je krenula rezltatska klackalica koja je trajala do samog kraja.