VRŠAC SLAVIO PROTIV ZLATIBORA 16.12.2018.

VRŠAC SLAVIO PROTIV ZLATIBORA I PREKINUO NIZ PORAZA VRŠAC – ZLATIBOR 90:82 (23:24, 26:16, 19:18, 22:24) Centar Milenijum, gledalaca: 500, sudije: Mrdak, Arsenijević, Stefanović VRŠAC: Ćirković 12, Munižaba 6, Kapetanović 9 (7 sk), Mitrović 8 (8 as), Radivojević 7, Brkić 3, Jovanović 17, Simović 6, Ognjenović 10 (5 sk), Silađi 12.

ZLATIBOR: Vorkapić 3 (4 sk, 7 as), Krstajić 2, Bjelica 21 (8 sk, 7 as), Gašić 2, Lobarev, Smolović, Čorbić, Riznić 7, Marojević 23 (12 sk, 4 as), Rondović 10 (4 sk), Babović 8 (5 sk), Pavlović 6 (6 sk).Vršac je pobedom protiv odličnih Čajetinaca prekinuo niz od četiri uzastopna poraza u oba takmičenja i uhvatio priključak u borbi za plasman u Superligu. Utakmica je obilovala uzbuđenjima i rezultatskim preokretima, viđeno je pet izjednačenja a rivali su se deset puta smenjivali u vođstvu. Vršac je posle odlične druge četvrtine stekao 9 poena prednosti na poluvremenu, u trećoj četvrtini imao vođstvo od čak 16 koševa razlike (66:50), međutim gosti su serijom 16:0 uspeli da dođu do izjednačenja u 32. minutu (68:68). Vrščani tada pogađaju tri uzastopne trojke, 2 Munižaba i jednu Jovanović i ponovo dolaze inicijative koja im je dala krila da u finišu istraju i sačuvaju stečenu prednost. Zlatibor je nadskakao Vrščane, međutim veliki broj drugih napada završavao je promašajima u šutu za tri poena i izgubljenim loptama (ukupno 21). U timu Vrščana se cela ekipa upisala u listu strelaca i na kraju se zasluženo radovala novim bodovima.