VRŠAC ODNEO BODOVE 01.12.2018.

U 10.kolu KLS, košarkaši Dunava poraženi su na svom parketu od ekipe Vršca rezultatom 87:91 (20:19, 26:25, 21:17, 20:30). Kao što se i očekivalo, bilo je neizvesno do samog kraja. Dunav je nešto bolje otvorio utakmicu, došao i do osetnije prednosti (15:6) ali su se gosti sa osam vezanih poena vrlo brzo vratili. Nakon toga. igralo se koš za koš ali su domaći konstantno bili u blagoj prednosti da bi krajem treće četvrtine Dunav napravio i dvocifrenu prednost na kratko (65:55). Gosti se nisu predavali i nisu dozvolili Dunavu da prelomi utakmicu u svoju korist već su konstanto bili na dva do tri poseda zaostatka. U poslednja tri minuta Banovčani ulaze sa pet poena prednosti (83:78) ali onda sledi potpuni pad u igri, greške u odbrani, neiznuđene greške i loša rešenja u napadu. Kvalitetna ekipa Vršca je bila strpljiva do kraja i napravila preokret u samoj završnici i na kraju zasluženo slavila. Gosti su u poslednjih pet minuta postigli 20 poena a primili samo 6. Igrači Dunava napravili su ukupno 21 izgubljenu loptu i veliki broj faulova čime su Vrščanima poklonili 36 slobodnih bacanja. Pobedničku ekipu predvodio je Strahinja Jovanović (26p, 6as, 4sk), dok su u Dunavu najefikasniji bili Vuković (21p, 11sk) i Nikolić (11p, 13sk).Već u utorak slede novi izazovi. Dunav gostuje u Zemunu ekipi Mladosti a Vršac dočekuje Tamiš.