VUKOVI PALI U MILENIJUMU, TREĆI TRIJUMF VRŠCA 27.11.2018.

TRENER BRANKO MAKSIMOVIĆ NEZADOVOLjAN IGROM I ODNOSOM POJEDINIH IGRAČA

VRŠAC – BEOVUK 85:78 (20:20, 18:24, 28:19, 19:15)

Centar Milenijum, sudije: Vojinović, Maričić, Dašić VRŠAC: Ćirković 10, Munižaba 6 (4 as), Kapetanović 8, Mitrović 4, Radivojević, Brkić 11 (9 sk), Jovanović 16, Simović 7 (6 sk), Ognjenović 20 (9 sk), Silađi 3 (5 sk). BEOVUK: Matijašević 11, Miculović, Drljan 3, Riboškić 11, Karalić 11 (9 sk), Grušanović 20, Čabarkapa 8 (14 sk), Žao, Andrejić, Živanović 14 (6 sk), Lalević.Vrščani su pobedom protiv Beovuka prekinuli seriju loših rezultata, ali nisu pružili igru koju želi i zahteva trener Branko Maksimović. Prvo poluvreme zasluženo je pripalo gostima i to zahvaljujući odličnom finišu u kojem su svoju dobru igru krunisali Matijašević, Živanović i pre svih Grušanović, čijom je trojkom Beovuk došao do najveće prednosti na utakmici od 9 poena (44:35).Početak drugog poluvremena potpuno je pripao Vršcu koji je serijom 12:0 preokrenuo ne samo rezultat u svoju korist već i situaciju na terenu i činilo se da su Beograđani potpuno ostali bez samopouzdanja koje ih je krasilo u prve dve četvrtine. Treću četvrtinu obeležili su Jovanović i Ognjenović unevši energiju u napad Vršca koja je itekako nedostajala u prvom poluvremenu i za čije kombinacije i igru dva na dva gosti nisu imali odgovor. U finišu treće četvrtine Kapetanović je trojkom doneo Vršcu do tada najveću prednost od 8 poena (62:54), a dilemu po pitanju pobednika otklonio je Ćirković kada je u 35. minutu ubacio svoju drugu trojku za prednost od  14 razlike (79:65). Gosti su u finišu dalekometnim šutevima Riboškića uspeli da smanje razliku i izbore častan poraz.Trener Beovuka Rajko Mirković nije bio previše raspoložen za priču i čestitao je Vršcu na pobedi.Branko Maksimović nije bio zadovoljan kako je ekipa Vršca izgledala u najvećem delu utakmice:- Moraću da porazgovoram ozbiljno sa trojicom igrača jer ne želim da koriste to što nas ima samo deset u rotaciji. Ako treba nastavićemo sezonu sa osmoricom u timu, a njih ću da oteram. To sam im sad rekao u svlačionici. Neću nikome da dozvolim da zloupotrebljava poverenje navijača, da bude neodgovoran prema saigračima, da nema poštovanje prema protivniku. Ovo je posle niza poraza važna pobeda i mislim da ćemo bolje izgledati u narednim mečevima. Mnoge smo izgubili u produžetku ili neizvesnoj završnici, moraće to negde da se vrati.Najbolji u timu Beovuka bio je mladi Mladen Grušanović:- Dok smo imali energije borili smo se i držali pozitivan rezulat, usledio je pad u trećoj četvrtini i nismo uspeli da sprovedemo dogovor koji smo imali. Vršac igra jaču ligu od nas, mislim da zbog toga ima i bolju koncentraciju.Milan Radivojević je od povređenog Savovića preuzeo kapitensku traku i ovo je prvi meč u kojem je predvodio tim do pobede.- Ovo je pobeda koja nas diže posle nekih nesrećnih poraza koje smo doživeli i daje motivaciju da krenemo u pobednički niz. Imamo zgusnut raspored, ali uz sav respekt prema ekipama koje nas očekuju, mislim da su slabijeg kvaliteta u odnosu na timove sa kojima se sastajemo u ABA 2 ligi. Imali smo težak raspored na početku pa u ovom trenutku naš položaj na tabeli nije realan u odnosu na kvalitet. Nadam se da će i Beovuk i Vršac uspeti da obezbede učešće u Superligi.