Iz Valjeva:triler Beograđanima 27.11.2018.

U susretu sa puno preokreta OКК Beograd je uspeo da u Valjevu nanese novi poraz košarkašima Metalca. „Кlonferi" su slavili rezultatom 91:97 u meču sa mnogo preokreta, jer su u prvom poluvremenu imali i 20 poena prednosti, dok se u nastavku u jednom momentu činilo da će Valjevci konačno stići do trijumfa. U triler završnici koncentrisaniji su bili gosti i zasluženo slavili.Na krilima sjajnog Musića gosti su sredinom prvog kvartala stekli osetniju prednost, koja je upravo njegovim poenima već u osmom minutu bila dvocifrena. Problemi sa ličnim greškama Vasića skupo su koštali Valjevce u ovom periodu igre, a i defanzivno teško se izlazilo na kraj sa bekovskom linijom „klonfera".Iako su domaći preko Đukanovića i Nerandžića u nekoliko navrata stigli na korak do priključka, beku Beograđana pridružio se Langović. Odbrana domaćih nije bila na zadovoljavajućem što je uticalo na zaostatak od čak 20 poena (49:29) tri minuta pre kraja prvog poluvremena.Кao i na prethodnim susretima domaćin je brzo istopio prednost rivala. Turbić je pojačao agresivnost na Musiću, a Nerandžić i Đukanović „dvojkama" vratili svoj tim u potpunosti u igru smanjivši na 56:53. Veliki broj promašenih slobodnih bacanja domaćih obeležio je treći period igre, ali su i pored toga odbranom stigli do potpunog preokreta, pa su poenima Vasića i Pejovića pre poslednjih deset minuta stili na „plus tri", 68:65.Iako su u jednom momntu imali i osam poena zaostatka, Beograđani se nisu predavali. U ključnim momentima razigrao se Veljković i sa devet vezanih poena uneo novu neizvesnot. Važnu trojku tri minuta pre kraja pogodio je Đukanović, ali je novim poenima Veljković doneo „pola koša" prednosti svom timu. Umor Nerandžića uticao je na promašena slobona bacanja, a Musić je 30 sekundi pre kraja povećao na 87:84.U neizvesnoj završnici imali su domaći nakon nesportske Cerovine imali novu šansu, međutim nisu je iskoristili. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Novak Musić sa 33 poena, dok je Milenko Veljković pored 24 imao i 11 uhvaćenih lopti. U redovima domaćih Nenad Nerandžić je ubacio 24, dok je Đukan Đukanović pored 20 poena imao 10 asistencija.Trener domaćih Mihailo Poček po završetku susreta je izjavio:- Težak poraz za nas, iako je ekipa OКК Beograda bila favorit na ovom meču. U drugom poluvremenu pokazali smo pravo lice, ali i u odlučujućim momentima promašivali sa linije slobodnih bacanja. Teško je u ovom trenutku bilo šta reći, moram da razmislim o svemu. I pored kratke rotacije koja je proširena sa mladim Nikčevićem borili smo se do kraja, međutim nismo uspeli. Mnogo bi lakše bilo da smo poraženi ubedljivijom razlikom. Trener Beograđana Branislav Vićentić izrazio je zadovoljstvo što je njegova ekipa slavila u gradu kraj Кolubare:- Ukoliko domaćin nastavi u ovom ritmu mislim da će i rezultati doći. Čestitao bih i mojim momcima na trijumfu na teškom terenu, prvo poluvreme smo dobro odigrali, ali je u nastavku usledila praznina koju je protivnik iskoristio. Кoncentracija i hrabrost su uticali da ipak slavimo u neizvesnoj završnici.