Vojvodina za nijansu cvršca od Metalca 25.11.2018.

Posle vrlo slabog starta, Vojvodina je odigrala sjajno u drugoj deonici, vrlo dobro i u trecoj, da bi početkom četvrte stigli do maksimalnih 16 ponena viška. U tom momentu, do tada najbolji igrač gostiju Nerandžic je bio na klupi zbog pet faulova, te je Voša imala otvoren put do pobede. Ipak, uporni Valjevci su se u finišu opasno približili i ucinili završnicu neizvesnom, ali Vojvodina je smogla snage i koncentracije da sačuva vodstvo i stigne do četvrte prvenstvene pobede nakon osam kola Košarkaške lige Srbije.Na parket male sale Spensa crveno-beli su izašli smušenbo, bez žara koji ih godinama krasi. Kada su videli da je vrag odneo šalu, domaći su se prenuli, zaigrali snažan presing, šut im je proradio i na poluvremenu Vojvodina je imala pet poena viška (50:45). U trećoj četvrtini raspucao se Zarić, potom Andušić, koji je prašio kada je bilo “gusto”, a u poslednju deonicu Vojvodina je ušla sa 10 poena prednosti (80:70). Usledilo je nekoliko dobrih napada i pomenutih 16 poena viška, pa su domaćini verovatno pomislili da je sve gotovo. Tako nisu mislili Valjevci, pa je mec ušao u neizvesnu završnicu iz koje je Voša ipak izašla kao pobednik.Kapiten Vojvodine Teodor Atanasov:-Iz nekog razloga ušli smo nervozno u utakmicu, bez razloga smo bili u grcu. Ipak, već u drugoj i trećoj četvrtini bilki smo znatno bolji i zaigrali kako umemo. Metalac je dobra ekipa, ali mislim da smo zasluženo pobedili. Čestitao bih gostima na fer i korektnoj igri.

Trener Vojvodine Filip Socek:-Mnogo teška i mnogo bitna utakmica za nas, jer smo upisali pobedu posle serije od tri poraza,što za mladu ekipu nije lako. Videlo se das mo bili u grču dobar deo meča, ali najvažnije je das mo upisali bodove. Raspored jhe zgusnut, pa se već od ovog trenutka okrećemo narednim mečevima, a Metalcu želim sve najbolje u nastavku prvenstva.Trener Metalca Mihajlo Poček: -Čestitam Vojvodini na pobedi. Mi smo u Novi Sad došli bez dvojice nosilaca igre, Mikulića i Dojla, čiji izostanak nismo uspeli da nadoknadimo. Poštujem domaćina ciji mi je način igre poznat još od prošle sezone, ali mislim da smo sami sebe pobedili. Bodova su nas koštale izgubljene lopte i promašeni ziceri. Uveren sam da kvalitetom ne zaslužujemo začelje tabele i očekujem da cemo uz dva pojačanja uskoro napraviti pomak u igri i rezultatima.

Kapiten Metalca ðukan ðukanović:-Čestitke ekipi Vojvodine. Postigli smo 98 pooena na strani, što je vrlo dobro, ali s obzirom da smo izgubili meč, jasno je da smo zakazali u odbrani. U nekim delovima meča smo dobro parirali njihovoj agresivnoij igri, ali smo u drugoj četvrtini pali što je Vojvodina iskoristila da

preokrene utakmicu. Dobra stvar iz ovog meča je što se nismo predavali do poslednje sekunde,i posle 16 poena zaostatka nastavili smo da se borimo. Ovo je jedna u nizu utakmica koju smo igrali praktično u egalu, ali smo poraženi. Nadam se da ćemo imati više srece u nastavku prvenstva.