DUNAVU TRILER, ŠUĆOV ZA POBEDU 10.11.2018.

Utakmicom Dunav – Tamiš, u Staroj Pazovi, otvoreno je šesto kolo Košarkaške lige Srbije. Publika u Hali Park i pored malih ekrana imala je priliku da vidi uzbudljiv i do kraja neizvestan duel. Dunav koji već treću utakmicu za redom igra triler završnice, slavio je poenima Nikole Šućova u poslednjim trenucima meča, rezultatom 83:82. Tri i po četvrtine utakmica je bila u egalu. Ekipe su se smenjivale u vođstvu a ni domaći ni gosti nisu uspeli da stvore prednost veću od pet poena. Četiri minuta pre kraja, izuzetno iskusna ekipa Tamiša, u tom trenutku čini se, lomi utakmicu i dolazi do najveće prednosti 70:79. Na dva i po minuta pre kraja, Pančevci su imali 73:81 ali od tog momenta Banovčani, uz podršku sa tribina, poenima Ivića, Kovačevića i na kraju Šućova, prave seriju 10:1 i slave u završnici za infarkt. Dunav u narednom kolu gostuje u Užicu a Tamiš dočekuje Vojvodinu.Ova utakmica bila je humanitarnog karaktera. Na zagrevanju igrači obe ekipe nosili su majice sa SMS brojem 8495, humanitarne organizacije „Zajedno za život“, koja pomaže oboleloj deci u procesu lečenja i skuplja sredstva kroz akcije sportskog tipa.