Dunav slavio nakon dva produžetka. 04.11.2018.

DUNAV SLAVIO NAKON DVA PRODUŽETKA

Praznik košarke dogodio se u Hali Park. Sve što krasi ovaj sport, uzbudenja, prekorete, atraktivne poteze, dva pordužetka, završnicu „za infarkt“, publika je videla i doživela na utakmici Dunav-Vojvodina. Alasi su krenuli furiozno i nakon odlicno odigrane prve cetvrtine napravili dvocifrenu prednost (25:14). Nisu se predavali Novosadani ni jednog momenta. Pre svega agresivnom igrom po celom terenu, svih, ispostavice se 50 minuta, pravili su puno problema košarkašima Dunava i naterali domace da naprave cak 28 izgubljenih lopti. Vojvodina je pred odmor prišla na -4 (37:33) ali su Banovcani ponovo zaigrali dobro u trecoj deonici i pred poslednji period imali prednost 58:51. Gosti zatim prave seriju i prelaze u vodstvo pa je svima bilo jasno da sledi uzbudljiva završnica. Obe ekipe imale su svoje prilike, jedni u regularnom delu, drugi na kraju prvog produžetka ali je utakmica rešena tek nakon drugog, u korist Dunava, na radost velikog broja domacih navijaca. Nakon 50 minuta igre rezultat na semaforu bio je 101:95 u korist Banovcana, po periodima (25:14, 12:19, 21:18, 17:24, 13:13, 13:07). Dunav u narednom kolu, u Petak od 18h ponovo igra na svom terenu, protiv Tamiša, uz direktan prenos na Areni Sport, dok Vojvodina docekuje Borac.