Zlatibor bolji od Dinamika 01.06.2018.

Košarkaši Zlatibora savladali su beogradski Dinamik sa 90-85 u drugoj utakmici razigravanja za plasman od 5. do 8. mesta u Super ligi. Rezultat u seriji tako je izjednačen na 1-1 u pobedama, tako da će odluka o timu koji će se boriti za 5. mesto i ujedno plasirati u ABA 2 ligu pasti u nedelju u Beogradu.

Čajetinci su mnogo bolje otvorili meč od protivnika, istrčali nekoliko kontranapada i već krajem prvog perioda stekli +14, a posle prvih deset minuta vodili su sa 27-17.

Dinamik je u drugoj četvrtini uspeo da se približi na 32-25, ali su domaći zahvaljujući nekoliko olako izgubljenih lopti protivnika i promašenih „zicera“ uspeli da ponovo steknu devet poena viška i tu prednost održavali do kraja poluvremena, kada su gosti uspeli da se izbore za to da na odmor odu sa -5 (45-40).

Dinamik je pre svega dobrom procentu šuta za tri poena uspeo da polovinom treće deonice povede (53-55), posle čega su se ekipe nekoliko minuta smenjivale u vođstvu. Zlatibor je u završnici perioda vratio +5. Čajetinci su u poslednji period ušli sa 71-66.

Neizvesna borba viđena je u poslednjoj deonici. Zlatibor je konstantno vodio, a na četiri minuta pre kraja Vulić je trojkom doneo svom timu +6 (83-77). Čajetincima je ova prednost bila dovoljan kapital, te su sa tri uzastopna skoka, od čega dva u napadu, uveli meč u poslednji minut sa vođstvom od 88-83, što se ispostavilo nedostižnim po goste. Domaći su potvrdili pobedu u penal završnici, poenima Gudžića.

Iako je umor usled velikog broja mečeva bio evidentan među oba tima i Zlatibor (koji je igrao bez Veličkovića i sa smanjenom rotacijom) i Dinamik pokazali su da im želja za pobedom ne nedostaje i da imaju još dovoljno energije na "rezervi".

U domaćem timu Dragoslav Papić je bio najefikasniji sa 25 poena i sedam skokova, Svetozaru Popoviću tri skoka su nedostajala za tripl-dabl (11 poena, sedam skokova, 13 dodavanja), dok je Bogdan Riznić imao 19 poena i pet uhvaćenih lopti. U redovima Dinamika Marko Radonjić imao je 21 poen i šest asistencija, Miloš Milisavljević postigao je 18, a Nemanja Todorović 15 poena i pet skokova.