Metalac ostvario drugi trijumf u nizu 11.05.2018.

Metalac je dugo čekao na superligaški prvenac, a onda je vezao dve pobede u nizu. Posle trijumfa nad Dinamikom u Beogradu, Valjevci su pred svojim navijačima savladali Vršac i revanširali mu se za poraze u KLS.

Da su domaći u boljem raspoloženju, bilo je jasno na početku meča, posle ekspresnih 10:2, koliko je bilo posle trojke Mikulića, u trećem minutu. Vršac jeste povezao redove, ali samo na kratko, jer je već početkom drugog perioda bio u dvocifrenom minusu – 29:19.

Vreme je prolazilo, domaćin postajao sve sigurniji. Do kraja nije dozvolio rivalu ni da izjednači, a najviše je išao na 17 razlike – 62:45, u 27. minutu.

Metalac – Vršac 84:70 (27:19, 17:18, 20:13, 20:20)

Metalac: Zekavičić 13 (9 sk), Turbić, Đekić, Krstović 14 (5 sk), A. Vasić 12 (10 as, 4 sk), Marojević, Čolović, Mikulić 11 (7 sk), Matić, Pavlović 11, Kaplanović 12 (6 sk, 4 as), Nerandžić 11 (4 sk).

Vršac: Đerić 3, Pašajlić 12 (6 as), Mitrović, Radivojević, Munižaba 2, Veljković 2, Jovović 8, Uzelac, Ostojić 11 (7 sk), Momirov 9 (5 sk), Pavlović 2, Đorđević 18 (6 sk).

(Foto: Sreten Pantelić)