Popović doveo Zlatibor na prag plej-ofa 10.05.2018.

Košarkaši Zlatibora su pobedili Tamiš 83:89 (27:24, 21:23, 21:26, 14:16), direktnog rivala za četvrto mesto u grupi A i tako stali na prag plej-ofa.
Početak je nagovestio da će utakmica biti neizvesna do samog kraja. Zlatibor je sa dve trojke otvorio prvu četvrtinu, međutim Tamiš se brzo oporavio i šutevima sa distance Smiljanića i Ilkića preokrenuo rezultat. Svetozar Popović je asistencijama predvodio napad gostiju, ne dozvolivši domaćinu da osetnije rezultatski odmakne, pa je na kraju prve četvrtine bilo 27:24.
Gosti su drugu deonicu otvorili serijom 11:4. Pomenuti Popović je sjano pronalazio slobodne saigrače. Pančevci su uspeli malo da uspore organizaciju napada Zlatibora i vrate prednost, ali je rival na kraju prvog poluvremena imao samo poen zaostatka (48:47).

Tim iz Čajetine je i treći period igre počeo serijom (7:2), preuzeo rezultatsku inicijativu. Vodili su gosti i osam poena razlike. Tamiš je nastavio da se bori, smanjio je deficit na poen. Međutim, ekipa Vanje Guše je trojkom Gudžića u poslednjim sekundama četvrtine odskočila na četiri poena razlike koje je manje-više čuvala do kraja.

Pančevcima u odlučujućoj četvrtini ništa nije polazilo za rukom. Čak ni izlazak Popovića iz igre zbog petog faula nije pomogao Tamišu, čije su greške gosti surovo kažnjavali. Zlatibor je na krju upisao treću uzastopnu pobedu ostavivši Pančevcima samo teoriju za plasman u plej-of.