Ubedljiv revanš Mege Zemuncima 10.05.2018.

Košarkaši Mega Bemaksa su protiv Mladosti u Zemunu upisali četvrtu pobedu u nizu 67:125 (17:26, 19:38, 9:30, 22:31). Izabranici trenera Dejana Milojevića su dominirali tokom celog meča u Zemunu i tako se revanširali domaćinu za poraz u prvom delu Superlige.

Petorka Čarapić, Cerovina, Lazić, Mišković i Samardžiski silovito je započela meč (9:0). Mladost je uspela da veže nekoliko poena. potom je u igru ušao Mušidi, prvi put posle januarskog meča sa Cedevitom i ubrzo postigao trojku koja daje Mega krila za uzlet do 26:17.

Musić prodorima i Mišković trojkama su odveli goste na plus 16 početkom druge četvrtine. Posle razmene koševa na obe strane, Cerovina je uspešno završio ulaz pod kontaktom, da bi u kratkom periodu nanizao tri trojke za 53:29.  Sjajna timski igra čete Dejana Milojevića reflektovala se i na semafor na krju poluvremena (64:36).

Igrači Mege ni u nastavku nisu spuštali tempo. Mišković i Ašćerić su poveli goste do plusa od 40 poena, a u finišu treće deonice i do skoro 50 poena suficita (94:45).

Mega već u 32. minutu, trojkom Čarapića, prebacila 100 poena, uz nekoliko sjajnih zakucavanja Mušidija i najlepši potez na utakmici, dodavanje Cerovine za "alej-up" Lazića iza leđa. Na kraju, gosti su došla do ubedljivih 58 poena razlike.