FMP bolji od Partizana 08.05.2018.

Košarkaši FMP naneli su Partizanu prvi poraz u Superligi Srbije 87:82 (25:23, 22:4, 18:21, 22:34) i izjednačili se s crno-belima na čelu tabele grupe B.
"Panteri" su odigrali odlično prvo poluvreme, a impozantan je bio njihov učinak u drugoj deonici koja je i odlučila pitanje pobednika. Majkl Odžo, Nemanja Nenadić i Marko Jeremić su bili produktivni u napadu, dok je odbrana uspela da zadrži rivala na četiri poena, od kojih je bio samo jedan koš iz igre.
Posle pauze, košarkaši Partizana su se vratili na parket rešeni da ne dozvole da stvari ostanu onakve kakve su bile krajem druge četvrtine. Malo po malo, "topila" se prednost domaćina, da bi u poslednjoj četvrtini crno-beli prišli i na -4.
Ipak, u odsudnim trenucima izabranici Vladimira Jovanovića su bili pribrani i na kraju su slavili 87:82.
Ni malo zanemariva je i činjenica da je pobedili crno-bele pet poena razlike, odnosno za poen više nego što su izgubili u dvorani "Aleksandar Nikolić". Ukoliko dva rivala na kraju ligaškog dela budu imala isti broj pobeda, FMP će zauzeti prvu poziciju u grupi pred početak plej-ofa.
Izvanrednu igru u pružio je Odžo sa 21 poenom i 17 skokova, a pratili su ga Jeremić sa 20 i Nenadić sa 16 poena i osam skokova.

Najefikasniji akter meča bio je centar crno-belih Gagić sa 25 poena, dok je Vilijams-Gos upisao 18.