Vršac ubedljiv protiv Vojvodine 08.05.2018.

Košarkaši Vršca su pobedili Vojvodinu 103:85 (26:24, 26:22, 25:18, 26:21) i tako se na korak približili overi plasmana u plej-of. Vrščani trenutno imaju skor 4-3, odnosno dve pobede više od Novosađana i Metalca, s tim da su Vojvodinu pobedili oba puta, a od Valjevaca su bili bolji u prvom delu - 109:79.
Odlični Pašajlić je sa 12 poena u prvoj četvrtini najavio atraktivnu igru domaćina koji je sve vreme diktirao ritam. Gosti su su preko Janjića, Silađija i Atanasova držali korak do kraja prvog poluvremena.
U trećoj deonici Vrščani su zategli odbranu, nizali kontranapade, da bi u poslednjih deset minuta dodali gas  i atraktivnim potezima ukrasili ubedljiv trijumf.
Kod domaćina je Pašajlić bio najefikasniji sa 27 poena i šest asistencija, Ostojić je zabeležio 16 poena, šest skokova i pet asistencija, Đorđević 11, a Mitrović i Pavlović po deset poena. Janjić je postigao 20 poena za Vojvodinu, Silađi 18, uz devet skokova, a Atanasov 11 poena.