Oslabljena Mega bolja od Zvezde 07.05.2018.

U derbiju 7. kola grupe A Superlige Srbije oslabljeni košarkaši Mega Bemaksa savladali su Crvenu zvezdu 76:74 (19:25, 20:17  16:22, 21:10). Trener domaćina Dejan Milojević, zbog povreda, nije mogao da računa na Gogu Bitadzea, Ognjena Jaramaza, Kostju Mušidija i Mihaila Jovičića. Luka Ašćerić se povredio neposredno pred meč, dok Nikola Mišković i Andrija Marjanović nisu ulazili u igru pošto su ovog vikenda igrali Finalni turnir Roda Juniorske lige Srbije.

O velikoj želji i borbenosti igrača Mege dovoljno govori i podatak od 54 skoka, od kojih su 22 bila u napadu.

Na početku meča Ročesto je bio nezaustavljiv. Postigao je 13 od prvih 16 poena Zvezde za vođstvo gostiju 10:16. Ali, Mega preko Čarapića brzo stiže do izjednačenja. Finiš deonice pripada crveno-belima pa je rezultat posle prve četvrtine 19:25.

Zvezda se na početku drugog perioda odvaja na deset poena razlike, ali Mega uzvraća serijom 9:0 uz odličnu i požrtvovanu timsku odbranu, a potom poenima Fundića uspeva da povede - 33:32. Fundić je bio sjajan pod oba obruča, u više navrata je poentira posle skoka u napadu, ali pred kraj četvrtine mora na klupu zbog tri lične greške, pa je Crvena zvezda na poluvreme otišla sa prednošču 39:42.

Na početku drugog poluvremena Mega stiže do izjednačenja, ali Feldin sa nekoliko trojki donosi novu dvocifrenu prednost crveno-belima (46:56) koji potom stižu i do plus 13. Ipak, Cerovina i Samardžiski smanjuju minus pred poslednjih deset minuta (55:64).

Cerovina je pogodio trojku i slobodno bacanje posle tehničke greške Ročestija - 59:64, a uz sjajnu saradnju sa Fundićem, doveo je Megu, pet minuta pre kraja, do izjednačenja (67:67). Feldin je pogodio za Zvezdu, a Samardžiski odmah uzvratio, da bi posle dobre odbrane Mege, Lazić doneo prednost (71:69) domaćinu na manje o četiri minuta do kraja.

Rezultatska klackalica usldila je do poslednjeg minuta, kada je Koprivica pogodio horog za 75:72, a posle još jedne odlične odbrane Mege, 15 sekundi pre kraja Fundiću pri zakucavanju lopta izlazi iz obruča.

Čović je u kontranapadu nagazio liniju za tri poena i pogodio. Posle faula, Čarapić pogađa jedno slobodno bacanje,  da bi u poslednjem napadu Čović promašio trojku za pobedu, posle čega je usledilo veliko slavlje domaćih.