Partizan ubedljiv protiv Vršca 28.04.2018.

Dugo su navijači Partizana čekali da košarkaši u crno-belim dresovima jedan meč od početka do kraja odigraju u dominantnom ritmu. Dočekali su u četvrtom superligaškom kolu, u kojem Vršac nije uspeo da pruži nikakav otpor izabranicima Nenada Čanka – 108:66 (25:16, 36:17, 28:23, 19:10).

Osvajač Kupa Radivoja Koraća u dvorani "Aleksandar Nikolić" pružio je jednu od najboljih partija ove sezone. Samo pet izgubljenih lopti i čak 32 asistencije domaćih košarkaša možda i najbolje oslikavaju način na koji je Partizan igrao na večerašnjem meču. Disciplinovanom i odgovornom igrom crno-beli su iz napada u napad uvećavali prednost do najvećih 42 razlike na kraju susreta.

Gosti su trojkom Đerića na otvaranju duela došli do jedinog vođstva na meču, koje je trajalo svega 20 sekundi, pošto je već u narednom napadu Marko Pecarski ubačenim šutem van linije 6.75 poravnao rezultat i nagovestio svoju dobru rolu, koju je krunisao dabl-dabl učinkom (15 poena, 13 sk), kao i novajlija Amida Brajma (18 p, 10 sk). Gosti su favorizovanom rivalu koliko toliko parirali do završnih tri minuta prve četvrtine, kada su Gos i Čakarević postigli po četiri poena i odlepili crno-bele na devet razlike. Njihovi koševi bili su i uvod u seriju 14:1, kojom je Partizan već u 12. minutu slomio otpor Vrščana, posle poena Brajme (četiri) i Marinkovića (trojka) – 32:16.

Ubačen šut van linije 6.75 mladog beka Partizana bio je najava u, šuterski, sjajnu drugu deonicu domaćina, u kojoj je najraspoloženiji bio Mihajlo Andrić. Kapiten Partizana u drugom desetominutnom periodu pogodio je tri trojke (Gos ubacio petu crno-belih u drugoj četvrtini) i bio jedan od najzaslužnijih za to što su domaći na veliki odmor otišli sa skoro 30 razlike i čak 61 ubačenim poenom (61:33).

Već tada je moglo da se nasluti u kakvoj igri će proteći drugo poluvreme. Crno-beli se nisu zadovoljili postignutim, već su nastavili tamo gde su stali u drugoj četvrtini. „Mleli“ su Čankovi izabranici nedoraslog rivala, trojkama Čakarevića i Jovanovića u 27. minutu su poveli 85:45 i u istom tempu priveli duel kraju za aplauze malobrojne publike u beogradskoj dvorani.

(Foto: KK Partizan)