Dunav slavio u Novom Sadu 07.04.2018.

Kako je Vojvodina još pre početka meča protiv Dunava saznala da joj eventualni trijumf ne donosi napredak na tabeli, poslednji ovosezonski meč Košarkaške lige Srbije protiv Dunava nije imao rezultatski značaj. Ekipa iz Starih Banovaca je slavila na gostovanju u Novom Sadu 75:70 (24:14, 9:23, 17:23, 20:15), ali kako ima lošiji međusobni skor sa zemunskom Mladosti, pobeda protiv Vojvodine, rezultatski, im nije donela ništa.

Malo ko je verovao posle uvodnih 10 minuta da će domaćin imati većih problema protiv Dunava. Početnih 8:0 brzo je preraslo u, za Vojvodinu najvećih, plus 11 u finišu prve četvrtine, ali su Novosađani u nastavku meča potpuno stali, dozvolivši rivalu da već do poluvremena napravi preokret.

Samo na momente su u drugih 20 minuta domaći uspevali da uspostave kakvu takvu dominaciju na parketu, sa dve mini serije u pretposlednjem kvartalu došli su šest poena viška, ali su gosti sjajnim finišom i serijom 17:2 na poslednju dvominutni odmor otišli sa devet poena prednosti, koji su im bili dovoljni za relativno bezbrižnih završnih 10 minuta susreta.

VOJVODINA: Zarić 8, Stojanović 7, Berbakov 5, Janjić 12 (4/5 za dva, 5/9 sl. b, 8 sk), Bjelica 19 (4/8 za dva, 5/9 sl. b, 4 as), Virijević 1, Prica 2, Silađi 4, Kovačević, Čabrilo 2, Atanasov (7 sk), Birovljev 10.

DUNAV: Nikolić 18 (3/9 za dva, 3/6 za tri, 3/6 sl. b, 15 skokova), Cvetković 8, Dobrivojević, Bolović, Mitrović 18 (3/8 za dva, 2/5 za tri, 6/7 sl. b, 5 as), Vuković 10, Popović, Miljković 13 (3/6 za dva, 4/6 sl. b, 9 sk), Klještan 8, Stanojević.