Zlatibor savladao Dinamik 07.04.2018.

Pobedom u poslednjem kolu Košarkaške lige Srbije nad beogradskim Dinamikom sa 83-76 košarkaši Zlatibora matematički su potvrdili 4. mesto na tabeli i plasman u grupu A Super lige, gde su već Crvena Zvezda i Mega Bemaks.

Meč koji je opravdao epitet derbija kola obeležile su naizmenične serije poena sa obe strane. Dinamik je silovito krenuo, sa tri pogođene trojke, psole čega su domaći uzvratili i do kraja deonice stekli plus sedam (22-15). I u drugoj četvrtini timovi su se smenjivali u vođstvu, a domaći su sa pet poena razlike otišli na odmor. Dvocifrenu prednost Zlatibor je prvi put ostvario u trećoj četvrtini (60-49), ponajviše zahvaljujući raspoloženiom dvojcu Riznić-Veličković.

Najviše uzbuđenja doneo je poslednji period. Atraktivna blokada Smolovića sprečila je goste da dođu do novog preokreta, ali su oni to uspeli svega par minuta kasnije (64-66). Marojević i Papić su praktično u istom napadu morali na klupu zbog pet ličnih grešaka. Međutim, odgovornost je u presudnim trenucima preuzeo Svetozar Popović. Zlatibor je za sedam minuta poslednje četvrtiner postigao svega dva poena, a potom je u psolednja tri minuta ostvario seriju 19-10, kojom je došao do pobede. Popović je u tom periodu psotigao 11 poena i imao jedno dodavanje, za veoma bitnu trojku Bogdana Riznića. U penal završnici domaći su uspeli da održe sigurno vođstvo i dođu do veoma važne pobede. Dinamik će okončati prvenstvo na jednoj od prve dve pozicije, a više će se znati posle duela Borac-Spartak, koji se igra u subotu.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Svetozar Popović sa 19 poena, Dragoslav Papić je uz 18 poena imao pet skokova, dok je Bogdan Riznić ubacio 12, a Radomir Marojević 10 koševa. Kod gostiju Andreja Mladenović je postigao 26 poena (šest trojki), Nemanja Krstić ostvario je 14 poena i šest skokova, a Aleksandar Todorović ubacio je 10 koševa.