Beograd savladao Dinamik u gostima 01.04.2018.

Kada su videli da je vrag odneo šalu, zaigrali su košarkaši Dinamika na sve ili ništa, ali je bilo kasno da odbrane domaći teren u duelu sa OKK Beogradom, koji je na Dorćolu slavio 88:83 (20:19, 30:28, 26:13, 23:12). Domaći košarkaši nisu imali rešenja za, večeras, sjajnog Radovana Đokovića, koji je dorćolskom klubu ubacio sedam trojki uz 10 asistencija, kao i Nikolu Vujovića (18 poena, 13 skokova).

Iako su izabranici Miroslava Nikolića skoro celo prvo poluvreme jurili prednost rivala, uspevali su da ostanu na prihvatljivom rezultatskom zaostatku sve do polovine pretposlednjeg kvartala, kada su gosti nanizali 11 poena i došli do prve dvocifrene prednosti na meču (64:51, 27. minut).

Ipak, košarkašima Dinamika ni to nije bila dovoljna opomena da nešto promene u svojoj igri, već su poslednjih 10 minuta meča dočekali sa 16 poena zaostatka, pa im ni serija 15:3 i samo tri primljena poena za sedam minuta igre u završnom kvartalu nisu pomogli da naprave preokret, kojem su najbliži bili posle trojki Vulikića i Stevanovića u završnih 20 sekundi duela (85:83), koji je sa tri ubačena slobodna bacanja kraju priveo Dušan Milošević.

DINAMIK: Beslać 3, Petrović, Krstić 15 (6/12 za dva, 4 sk, 4 as), Vulikić 6, Milisavljević 2, Todorović 15 (3/7 za dva, 2/6 za tri, 6 sk), Miladinović, Grbović 5, Grujanić, Rakićević 18 (4/5 za dva, 3/6 za tri, 5 sk, 5 as), Stevanović 19 (3/3 za dva, 4/7 za tri, 4 as), Kostić.

OKK BEOGRAD: Đoković 30 (2/3 za dva, 7/9 za tri, 5/6 sl. b, 4 sk, 10 as), Milovanović, Nešić, Pejović, Jovanović 5, Vukasović 2, Simeunović 5, Matić, Drekalović 10 (3/4 za dva, 4/4 sl. b), Vujović 18 (6/12 za dva, 6/7 sl. b, 13 sk), Stan, Milošević 18 (5/14 za tri, 3/4 sl. b, 5 sk, 3 as).