Zlatibor ostvario šesti uzastopni trijumf 25.03.2018.

Košarkaši Zlatibora pobedom na svom parketu nad ekipom Vršca 93-78 došli su do šestog uzastopnog trijumfa u Košarkaškoj ligi Srbije. Dva kola pre kraja regularnog dela takmičenja sve je izvesnije da će Čajetinci sa 4. pozicije u razigravanje.

Zlatibor je u neparnim četvrtinama ostvario veoma visok procenat šuta za tri poena, što je možda i presudno uticalo na trijumf u ovom meču. Već u prvom periodu domaći tim je imao i +15 (26-11). Ubacili su šest trojki, u čemu su sa po dve prednjačili Vulić i Riznić. Papić se istakao kao asistent, dok je Marojević i pored povremenih udvajanja bio nezaustavljiv pod košem gostiju.

Potpuno druga slika viđena je u drugoj četvrtini. Tandem Pašajlić-Đorđević najpre je prepolovio prednost Zlatibora (33-28), a do kraja poluvremena tim s juga Banata preuzeo je vođstvo, koje je u jednom trenutku bilo i +4 (38-42).

Zlatibor je u trećem periodu na neki način ponovio viđeno u prvoj deonici, ponovo su trojke presudno uticale na novu dvocifrenu prednost (73-59), a rampa Smolovića u finišu deonice podigla je na noge prisutnu publiku.

Sve što su gosti uspeli da urade do kraja meča bilo je da se ponovo spuste na jednocifrenu razliku. To nije bitnije uticalo na konačni ishod. Marojević je sa šest uzastopnih poena na nešto više od dva minuta pre kraja ponovo povisio na +12 (86-74). Vršac je u potpunosti pao u igri, što su domaći iskoristili i ponovo vratili 15 poena prednosti, čime je i okončan meč.

Kod domaćih najzapaženiji je bio Dragoslav Papić (21 poen, devet skokova), Bogdan Riznić je postigao 17, Milan Vulić 15, Radomir Marojević 13, a Vladimir Veličković 10 poena. Kod gostiju Đorđe Simeunović je postigao 17 (uz pet skokova), Miroslav Pašajlić 13 (pet dodavanja), Stefan Đorđević 12, a Miloš Glišić 10 poena. Dušan Kutlešić je uz osam poena imao i pet uhvaćenih lopti.