Hristov vodio Spartak do pobede 25.03.2018.

Najjače oružje Nikole Hristova je šut za tri. Bek Spartaka je i Metalcu ubacio četiri trojke, uz visok procenat šuta. Ali, utakmicu nije rešio šutem za tri. Već sa penala.

Pred poslednja četiri minuta, rezultat je bio poravnat – 77:77. Spartak je krenuo u definitivni napad, bežao na pet razlike. Ali, Valjevci su stizali, nisu odustajali. U poslednjih pola minuta, dva puta su prišli na tri. Oba puta njihov nalet je sa penala odbio Hristov i kreirao prvo iznenađenje u ovom kolu.

Spartak – Metalac 92:87 (19:22, 26:23, 22:19, 25:23)

Spartak: Nikolić 15, Sladoje 6 (5 sk), V. Gazibegović 8 (8 sk), Barna 5 (4 sk, 4 as), Karadžić 10, Hristov 22 (7-4 za tri), S. Gazibegović 4, Lučić 12 (7 sk), Kojović 10 (5 sk), Kuridža.

Metalac: Krstović 11 (6 as, 4 iz), A. Vasić 6 (5 as), Marojević 9 (5 sk), Stamenić 15 (4 sk), Đukanović 23 (7 sk, 4 as), Čolović, Turbić, Mikulić, Kaplanović 20 (5 sk), D. Vasić, Pavlović.

(Foto: subotica.info)