Radnički iznenadio Beograd na gostovanju 24.03.2018.

Na način kako je OKK Beograd počeo meč, KKK Radnički ga je završio, napravio preokret i slavio u Beogradu – 82:89.

Kako je utakmica počela, nije delovalo da Beograđani mogu da izgube. Poveli su 10:0, vodili 12:2, 14:4, krajem prvog perioda imali i 20:9… Ali, u tom ritmu nisu uspeli da izdrže dovoljno dugo.

Gosti su počeli da se vraćaju već posle prvog malog odmora, da bi na veliki otišli u plusu od pola koša – 44:45. Usledio je period igre u kome je Radnički išao na sedam razlike – 51:58, u 25. minutu, pa OKK Beograd do finiša poslednjeg perioda okrenuo na 70:63.

Domaćin je prednost održavao sve do 35. minuta, nešto kasnije rezultat je bio poravnat – 81:81, da bi onda u nizu pogađali – Lukvoić, Popović, Lalović, na kraju i Pavlović. Na drugoj strani, put do koša rivala pronašao je samo Drekalović. I tih 8:2 u poslednja četiri minuta, doneli su Radničkom pobedu u „Šumicama”.

OKK Beograd – KKK Radnički 82:89 (27:22, 17:23, 26:21, 12:23)

OKK Beograd: Đoković 18, Milovanović 2, Savković 6 (4 sk), Vujović 21 (11 sk), Milošević 2, Simeunović 11 (4 sk), Matić, N. Nešić, Jovanović 9 (4 as), Drekalović 9 (4 sk, 4 as), B. Nešić, Vukasović 4 (5 as).

KKK Radnički: Jovanović 8 (4 iz), Milosavljević 8, Demčešen 12 (4 sk), Beader 11, Kolman 11 (5 sk), Lalović 12, Lukvoić 10 (8 as), Popović 8, Pavlović 9 (8 sk, 4 as), Ristić, Tomašević.