Dunav se revanširao Slogi 19.03.2018.

Košarkaši Dunava opravdali su ulogu favorita u 23.kolu Košarkaške lige Srbije i savladali Slogu na svom terenu rezultatom 87:74 (25:14, 26:24, 24:22, 12:14).

Već posle par minuta igre stekao se utisak da će Kraljevčani teško uspeti da pariraju Banovčanima. Dunav je odmah napravio osetniju prednost koju nije ispuštao do kraja utakmice.

Sredinom druge četvrtine gosti su uspeli da priđu na šest poena zaostatka ali je to bila poslednja pretnja i prilika da se vrate u utakmicu. Dunav je na poluvremenu imao +13, a sa istom prednošću Alasi su i završili, iako je u jednom momentu bilo i dvadeset poena razlike (80:60).

Dunav je sa ovom pobedom ostao u trci za Super ligu ali su mu u poslednja tri kola potrebne dve pobede više od zemunske Mladost. Sloga i pored poraza gaji nade da u poslednja tri kola može da izbegne poslednju poziciju na tabeli i tako eventualno ostvari opstanak.

Ubedljivo najefikasniji kod Dunava bio je Nikola Vuković (22p, 15sk) a pratili su ga Željko Klještan (19p, 3as) i Lazar Zorčić (15p, 3sk). U redovima Sloge istakao se Nenad Vuković (22p, 2as).

U narednom kolu Dunav gostuje u Pančevu, dok Sloga dočekuje Mladost.