Metalac obezbedio plasman u Super ligu 17.03.2018.

Trećom vezanom pobedom košarkaši Metalca overili su plasman u Super ligu. Iako su većim delom susreta kontrolisali zbivanja na paketu, Valjevci su tek u samoj završnici odbili nalete upornih Novosađana, koje ni zaostatak od 17 poena nije sprečio da se do kraja bore za pobedu. Metalac sada ima skor 14/9, Vojdodina pobedu manje i poraz više, a oba tima ćemo gledati u Superligi.

Izjednačenu prvu četvrtinu obeležilo je puno grešaka sa obe strane, Kod domaćih je prednjačio Vasić, a puleni Filipa Soceka su u završnici perioda dvojkom Birovljeva imali četiri poena viška, 18:14.

Međutim u narednih pet minuta nisu postigli nijedan, a furioznom serijom 17:0 koju su inicirali Đukanović, Krstović i Kaplanović domaćin je stigao do dvocifrene prednosti. Imali su Valjevci u tri navrata imali i 15 poena viška, ali su razliku do kraja prvog poluvremena smanjili Zarić i Janjić. Iako su skakački dominirali (26-15), Novosađani su u prvih 20 minuta imali čak 14 izgubljenih lopti.

Saradnja Kaplanovića sa niskim igračima održavala je razliku između 10 i 15 poena, a gosti su uspeli da u jednom momentu priđu na „minus osam“. Odgovor je stigao od Đukanovića, a prvom trojkom odličnog Pavlovića domaći su u jednom momentu imali 17 poena viška, 67:50.

Duža rotacija gostiju došla je do izražaja u završnom kvartalu, presingom preko celog terena, ofanzivnim skokovima prevashodno Silađija i trojkama Janjića i Birovljeva pet minuta pre kraja stigli su na samo četiri poena zaostatka, 73:69. Snage za potpuni preokret nije bilo, a mirna ruka sa linije slobodnih bacanja Vasića i Đukanovića vodila je domaće do trećeg vezanog trijumfa.

(Foto: Sreten Pantelić)