Mladost lako slavila protiv Klonfera 12.03.2018.

Praktično i da nije bilo dileme u malom gradskom derbiju. Uz kratke nalete Klonfera – koji su kako je utakmica odmicala bili sve ređi – Mladost je došla do brejka u „Šumicama” i zadržala se „iznad crte”, među klubovima koji će i posle 7. aprila nastaviti takmičenje u Superligi. Trenutno je osma, ali sa dve pobede više od Beovuka, Dunava i Spartaka…

Zemunci su išli i na 27 razlike – 57:84, imali su i 21 skok više od rivala (49-28), bili raspoloženiji u šutu, posebno za tri poena. Osim toga, OKK Beograd je promašio čak 10 slobodnih bacanja. Većinu u prvom poluvremenu, kada je imao šansu da održi utakmicu u egalu.

Dileme su nestale u trenutku kada su gosti serijom 11:0, od 23. do 27. minuta, otišli na 42:55. Sve posle toga, proteklo je u znaku Mladosti.

OKK Beograd – Mladost Zemun 69:86 (17:22, 17:16, 17:25, 18:23)

OKK Beograd: Đoković 5 (6 sk, 4 as), Simeunović 8, Savkvoić 6, Vujović 11 (5 sk), Milošević 6, Milovanović, Matić 7, N. Nešić 2, Jovanović 3, Drekalović 12 (4 sk, 4 as), B. Nešić, Vukasović 9 (4 as).

Mladost Zemun: Drašković 3 (4 sk), Malidžan 14 (11 as, 4 sk), A. Novaković 10, Brkić 2 (5 sk), Bjelić 8 (4 sk, 6 iz), Nikolić 14 (9 sk), Nešović, Babović 9, M. Novaković, Antonijević 2, Jeković 16 (8 sk), Svilar 8 (4 sk, 4 as).