Vojvodina slavila u produžetku 11.03.2018.

U utakmici u kojoj se igralo u naletima, u kojoj su obe ekipe išle na devet razlike – Vojvodina u prvom, Tamiš u drugom poluvremenu, Novosađani su savladali Pančevce, ali tek posle produžetka.

Gosti su imali šansu da slave na isteku 40. minuta, ali je Stefan Mitrović, pri rezultatu 85:84, pogodio samo jedno bacanje. Ispostavilo se, odveo je utakmicu u produžetak. Jer u preostalih desetak sekundi, prvo je Aleksa Stojanović napravio korake i lišio Vojvodinu šanse da dođe do pobede, dok je na drugoj strani, Nikola Sočanac bacio pogrešan pas.

Domaćin je prvi uspostavio inicijativu u ekstra pet minuta. Bežao na četiri, pet, pa i šest razlike. Pančevci, koji su očigledno bili psihički pali jer su ispustili utakmicu u regularnom delu, nisu imali odgovor. Bodovi su ostali u Novom Sadu.