Mladost i dalje u igri za Super ligu 25.02.2018.

Kockala se zemunska Mladost sa trijumfom u Subotici, ali je trojkom trojkom Bratislava Jekovića na ulasku u poslednjih 60 sekundi duela uspela da ostane na superligaškom putu – 88:82 (28:20, 18:19, 15:20, 27:23).

Kada je Aleksa Novaković u 37. minutu ubacio šut van linije 6.75 za plus 10 (79:69) činilo se da Zemunci neće imati većih poteškoća da meč privedu kraju, ali je poenterski post u narednih 180 sekundi mogao skupo da ih košta, pošto su košarkaši Spartaka vezali osam poena i prišli na 79:77.

Ipak, na trojku Jekovića, nadovezala su se i dva ubačena bacanja Novakovića (84:77), koji su gostima omogućili mirnih poslednjih pola minuta duela.

Imali su igrači Mladosti nekoliko prilika da meč prelome mnogo ranije. Krajem prve i na samom otvaranju druge deonice nanizali su 12 poena i došli do prve dvocifrene prednosti (31:20), sredinom treće četvrtine vodili su 53:44, ali su Subotičani mini serijama uspevali da zadrže priključak i šansu za preokret do završnih sekundi duela.