Borac opravdao ulogu favorita 25.02.2018.

U 20. kolu Košarkaške lige Srbije Borac je opravdao ulogu favorita, ubedljivo savladavši ekipu Dunava rezultatom 94:68.

U skladu sa očekivanjima, domaćin je odlično otvorio meč, odmah stavivši do znanja protivniku da neće dopustiti nikakvo iznenađenje. Igrači Borca bili su nedokučiva enigma za goste u mnogim napadima, a kombinacija Marinović-Balaban često ubojita. Naravno, Čačani su i u odbrani bili fenomenalni. U šestom minutu igre Borac je uspeo po prvi put da stekne dvocifrenu prednost (16:6). S druge strane, Dunavu je samo na momente uspevalo da postigne koš. Većina napada bila je jalova.

Dunav nešto hrabrije ulazi u drugu deonicu, pokušavajući da parira Borcu. Ali želja je jedno a stvarnost nešto sasvim drugo. Najviše što su gosti uspeli bilo je da priđu domaćinu na 10 poena zaostatka (34:24). Čačani su nastavili sa dobrom igrom, sve konce držeći u svojim rukama. Naročito su visoki igrači Borca pravili velike probleme gostujućim košarkašima. U dobrom ritmu i sa pristojnim suficitom domaći košarkaši su otišli na veliki odmor.

Na početku drugog poluvremena igra Dunava delovala je dosta konfuzno. Nikako gosti nisu uspevali da se snađu na pravi način. Uzimajući u obzir pokazano, rezultat i nije bio tako loš po njih. A za to vreme Borac je uspevao da bez mnogo muke i naprezanja zadrži dvocifrenu prednost. Čak je lagano i uvećao. U jednom momentu ona je iznosila maksimalnih 22 (69:47). Borac je u trećoj četvrtini potpuno razbio protivnika, rešivši pitanje pobednika.

Poslednja deonica bila je stvar rutine. Dunav čak nije uspeo ni da malo smanji zaostatak. Sjaj Borca ostao je nepomućen. Ni u jednom trenutku pobeda Čačana nije dolazila u pitanje. To je omogućilo da u poslednjih pet minuta svi igrači dobiju šansu. Četa Raška Bojića je još jednom demonstrirala silu na domaćem parketu, upisavši novu važnu pobedu u KLS.

Sumirajući utiske sa minulog meča, Miloš Dimić je izjavio da je naročito drugo poluvreme bilo sjajno za ekipu Borca.
"Čestitao bih treneru i saigračima na zasluženoj pobedi. Što se tiče same utakmice, ušli smo motivisani i koncentrisani, nismo dozvolili protivniku da se razigra. Vodili smo tokom čitavog meča. Naročito smo pojačali u drugom poluvremenu, koje smo odigrali sjajno. Dunavu zahvaljujem na fer i korektnoj igri. Mi se okrećemo narednim izazovima“ - jasan je Dimić.

Šef struke Čačana Raško Bojić naglašava da su njegovi izabranici u drugom poluvremenu odigrali u skladu sa smernicama i savetima, i da je to razlog ubedljive pobede.
"Mi smo u najavi utakmice rekli da je Borac u ovom susretu favorit. Ovaj meč bio je u funkciji pripreme za ono što nam sledi u nastavku, a pre svega za duel protiv Dinamika u četvrtak. Mi smo u meč sa Dunavom ušli ozbiljno, odgovorno, koncentrisano. Moja primedba na poluvremenu bila je da moramo da podignemo intezitet trčanja i nivo agresivnosti, jer mi se činilo da smo u finišu druge četvrtine prepustili inicijativu Dunavu. Smatram da smo na pravi način, a uvažavajući te smernice i sugestije odigrali drugo poluvreme. Na ovoj utakmici smo probali neke defanzivne varijante koje će nam biti potrebne u finišu KLS i Druge ABA lige. Što se statističkih parametara tiče, bili smo bolji u svim segmentima“ - reči su Bojića.

Poput mnogih gostujućih trenera, i strateg Dunava Mitar Ašćerić bio je fasciniran navijanjem u hali kraj Morave, ali i uspesima Borca ove sezone:
"Svaka čast navijačima Borca, oni svoj tim podržavaju jako dobro. Čestitao bih Borcu na sjajnoj utakmici u Kupu protiv Zvezde, kao i na dobijanju organizacije F4 Druge ABA lige. Nadam se da će zahvaljujući tome što su domaćini uspeti da se plasiraju u ABA 1. Od sveg srca im to želim. Mislim da to zaslužuju, jer ovo je klub sa izuzetnom tradicijom“ - zaključio je Ašćerić.