Vršac ubedljiv protiv Zemunaca 28.01.2018.

Trenerski debi Gorana Topića pred domaćom publikom Vrščani su ukrasili izvanrednom igrom i ostvarili najubedljiviji trijumf ove sezone.

Zemunci su nadigrani u svim elementima, Vršac je bio bolji i u šutu i u skoku, imao deset asistencija više (26:16) i čak šest dvocifrenih strelaca. Od početka meča domaći su nametnuli ritam agresivne igre u odbrani koja im je donela samopouzdanje za napadačke akcije i šutersko raspoloženje čitave prve petorke. Već u prvoj četvrtini Vršac je imao dvocifrenu prednost,

Zemunci su u drugom periodu uspeli da se konsoliduju i zahvaljujući pre svega Brkiću zadržali nadu da mogu izbeći ubedljiv poraz. Ipak, u drugom poluvremenu je vrlo brzo postalo jasno da ekipu Mladosti čeka rezultatska katastrofa jer su Topićevi momci, predvođeni odličnim Kutlešićem, nastavili sa čvrstom odbranom i imali širok spektar napadačkih rešenja.

Polovinu koševa postigli su iz reketa, najviše zahvaljujući Glišiću i mladom Đorđeviću koji je odigrao najbolju partiju u dresu Vršca, a polovinu šutevima sa distance, gde su se sa po tri trojke istakli Mitrović i Momirov. Razlika je rasla skoro do samog kraja, najveća je iznosila na pola minuta do kraja, 35 poena prednosti za Vršac (103:68).