Tamiš slavio u Valjevu 27.01.2018.

Prvu pobedu u Valjevu u istoriji međusobnih duela Tamiš je upisao u 16. kolu KLS, iskoristivši više nego bledo izdanje ekipe Mihaila Počeka. Gosti su od samog starta bili u dobrom ritmu, vešto koristili mnogobrojne propuste valjevskih košarkaša, pa su deveti trijumf u šampionatu praktično obezbedili već posle prva dva perioda. Metalac je ostao na deset pobeda, a ovo mu je šesti poraz, drugi uzastopni na domaćem terenu.

Loša odbrana, inferiornost u skoku i brzopletost u napadu igrača Metalca glavni su utisci prvog dela igre. Šuterski raspoloženi tandem Smiljanić - Savić i centar Knežević bili su najzaslužniji što je Tamiš u poslednjem minutu prve četvrtine imao čak 21 poen prednosti (9:30), dok je u istom periodu u domaćem timu iz igre pogađao samo Krstović. Ništa se bitnije u igri nije promenilo ni u drugom periodu, pa je na velikom odmoru Tamiš imao ogromnih +24.

U nastavku susreta domaći su napadački uspeli da pronađu bolji ritam, međutim u ostalim segmentima nisu uspeli da pariraju razigranom protivniku. Lako su bekovi Pančevaca obilazili direktne čuvare, a sa par prodora i zakucavanja u trećoj četvrtini istakao se odlični Ilkić, a tamo gde je stao u prvom delu nastavio je u drugom iskusni Knežević.

Upravo povreda Kneževića krajem treće četvrtine usporila je pulene Bojana Jovičića, pa su Valjevci u poslednjem periodu prevashodno poenima spoljnih igrača Đukanovića i Vasića stigli na 13 poena zaostatka (71:84), međutim nije bilo snage za priključak i neizvesnu završnicu. Rampa Savića nad Vranešom i trojka najvišeg igrača u oba tima bili su najzanimljiviji detalji do kraja duela.