Dunav bolji od Vršca 21.01.2018.

Banovčani su se revanširali Vrščanima za poraz iz prvog dela sezone. U 15.kolu Košarkaške lige Srbije, Dunav je na svom parketu savladao Vršac rezultatom 70:59 (09:21, 22:11, 21:16, 18:11).

Još jednom su igrači Dunava izuzetno loše otvorili utakmicu. Gosti su krenuli odlično i nakon pet minuta igre rezultat je glasio 0:12. Ništa nije polazilo za rukom domaćima pa su igrači Vladimira Đokića početkom druge četvrtine imali maksimalnih 18 poena prednosti (12:30).

Od tog momenta bude se Banovčani. Milan Nikolić pogodio je dva slobodna bacanja a zatim i novi igrač u redovima Dunava, Petar Despotović, sa dve vezane trojke podiže publiku na noge. To je bio samo početak serije, jer su domaći do poluvremena napravili 19:2 i u potpunosti se vratili u utakmicu.

Na početku drugog dela, nova serija ekipe Mitra Ašćerića (10:1), kojom su slomili Vrščane i do kraja utakmice uspešno sačuvali stečenu prednost. Dunav je pred kraj imao i 14 poena više od protivnika, a na kraju konačan rezultat glasio je 70:59, za zasluženu pobedu Dunava, ukupno sedmu u dosadašnjem delu lige.

Plavo bele su na ovoj utakmici predvodili Milan Nikolić (21p, 8sk), Lazar Zorčić (16p, 8sk) i kapiten Aleksandar Miljković (14p, 6sk), dok su u redovima Vrščana najbolji bili Miloš Glišić (17p, 13sk) i Stefan Đorđević (13p, 4sk).

Naredne subote Dunav gostuje u Kragujevcu a Vršac dočekuje Mladost.