Radnički poražen u triler završnici protiv Tamiša 14.01.2018.

KKK Radnički je odigrao još jednu utakmicu sa triler-završnicom na parketu hale Jezero, ali je ovoga puta slavio gostujući sastav - pančevački Tamiš 87:88 (21:24, 21:20, 22:20, 23:24), u susretu 14. kola KLS.

Tako su Pančevci i drugi put nadigrali Kragujevčane čime su se otisnuli do trenutnog petog mesta sa pozitivnim učinkom 8-6, odakle ciljaju Superligu.

Šumadinci su, pak, ubeležili 12. poraz, ostali su na dve pobede u ovoj sezoni, ali su i dalje pretposlednji na tabeli jer je kraljevačka Sloga poražena kao gost Dinamika 88:63, pa je ostala usamljena na najrizičnijem, 14. mestu (1-13).

Pokušali su igrači Bojana Kusmuka sve što su znali ove večeri ne bi li drugi deo sezone otvorili trijumfom, što bi bila treća pobeda u nizu na domaćem terenu. Bio je to okršaj rivala u kojem, kao i u prvom kolu, nije bilo izrazite prednosti ni na jednoj strani. Iako je Tamiš skorije proslavio 25 godina postojanja, dok su Kragujevčani debitanti u elitnom društvu srpske košarke, publika u hali Jezero prisustvovala je uzbudljivoj i rezultatski neizvesnoj utakmici do samog kraja, a krasila je pre svega izuzetno korektna igra čemu su doprinela oba sastava i stručna štaba.

Samo su početni minuti mogli da stvore pogrešnu sliku da je moguće rezultatsko odvajanje i time otklanjanje neizvesnosti. Radnički je stvorio pet poena prednosti 5:0 (7:2), međutim dva promašaja Kolmena za tri poena, gosti kažnjavaju preokretom 9:10 sredinom prve četvrtine. Trojkom jednog od najistaknutijih pojedinaca Pavlovića, Radnički stiže do izjednačenja 17:17, ali sledi niz promašaj domaćina, dok gost pravi najveću seriju ove večeri - 7:0. Pavlović beleži i poslednja četiri poena u prvom kvartalu za 21:24 na isteku desetog minuta.

Uvodni minuti drugog perioda nikako nisu pogodovali Radničkom, realizacija je bila u padu, pa Tamiš u 15. minuta poenima Kneževića ima najveću prednost - 27:37. Ipak, drugi deo ovog perioda donosi sređivanje redova Kusmukovih pulena, strpljivo su sustizali suparnika, da bi Jovanović tri sekunde pre kraja poluvremena pogodio za 42:44 i minimalno osvajanje četvrtine 21:20.

Na početku drugog poluvremena Jovanović donosi izjednačenje - 44:44, kao i prvu ponovnu prednost - 48:46, kasnije je i Kolmen pogodio za 57:55, Pavlović za 60:57, a Demčešen poentira za 62:59..., ali su se tokom čitave deonice ekipe smenjivale u vođstvu. Više nije bilo serija poena za osetnije odvajanje. Treći period zaključio je jedan od ključnih igrača gostiju Sočanac trojkom za 62:62, pa je posle 30 minuta rezultat bio "resetovan".

Radnički održava vođstvo do 32. minuta, nakon čega sledi rezultatska klackalica. Mitrović je odvajao Tamiš na 71:75 i 73:77, a Knežević na 76:80, ali to nije slomilo domaćina. Najpre je Beader, svojstveno hladnokrvnom "trojkašu" kad je najnapetije, van linije 6,75 pogađao za 81:81 i 84:83 (u 38. i 39. minutu), a za njim i Lalović za 87:86 na 29 sekundi pre kraja. Drama završnih sekundi ovoga puta nije donela radost domaćoj publici. Pošto je Sočanac realizovao penale za 87:88, Radnički je imao 21 sekundu za napad i završni preokret. Jovanović je poveo akciju koja nije realizovana do tri sekunde pre zvuka sirene, kada je Popović iz samog ugla bio prinuđen da šutira za tri poena. Premorene ruke nisu pogodile i bodovi su završili na saldu Pančevaca.

Najkorisniji igrač utakmice bio je Jovanović - indeks 34: 22 poena, sedam asistencija, četiri skoka i osam iznuđenih prekršaja, za 29 minuta u igri. U Radničkom ga je po realizaciji sledio Kolmеn - 26 poena (11 skokova), a dvocifreni strelci bili su još Pavlović sa 18 i Demčešen sa deset poena. "Upisali" su se i Beader - osam, Lalović - tri poena.

U redovima pobednika, najznačajnije role odigrao je trio: Knežević - 20 poena, Sočanac - 18, Smiljanić - 16, a dvocifren strelac bio je i Vitković - 10 poena.