Vršcu dovoljna četvrtina za novi trijumf 14.01.2018.

Samo deset minuta bilo je dovoljno Vrščanima da nadokndade propušteno u tri četvrtine sustignu i prestignu dvocifrenu prednost rivala i dođu do nove pobede. Domaći su nastupili bez kapitena Savovića, Jovovića i Veljkovića, ali uz veliku podršku sa tribina i velikom borbenošću u finišu meča zasluženo su slavili. Vršačku košavu pokrenuo je Đerić sa dve trojke, nastavili su Mitrović, Pašajlić da bi sve krunisao Ostojić efektnim zakucavanjem.

Meč u Milenijumu počeo je sa pola sata zakašnjenja zbog kvara na obruču. Pauza je više prijala igračima Beovuka koji su prve dve četvrtine odigrali skoro idealno sa izvanrednim procentima šuta za dva (13/22) i tri poena (7/10) a najistaknutiji u timu Beograđana bili su Matijašević i Grušanović. U igri Vrščana nije bilo prepoznatljive agresivnosti i čvrstine u odbrani, kao ni kontranapada. Gosti su uspeli da ostvare prednost u skoku, tri puta su vodili sa dvocifrenom razlikom a sa dve trojke, preko Marjanovića i Matijaševića, u 18. minutu stekli i najveću prednost na meču (53:39).

Početkom drugog poluvremena Vrščani su serijom 5:0 prepolovili vođstvo rivala, činilo se da će uslediti preokret, međutim Beovuk je nastavio sa dobrom igrom u oba pravca i polovinom trećeg perioda došao do značajne prednosti od 13 poena (63:50).

Vladimir Đokić nije bio zadovoljan uprkos pobedi.
"Ovo nije Vršac kakav sam obećavao, već nekoliko utakmica ne ličimo na sebe. Moguće je da ja grešim u pripremi utakmice i smatram da sam isključivi krivac za naše loše izdanje koje je trajalo 30 minuta."

Trener Slobodan Srezoski debitovao je na klupi Beovuka.
"Čestitam Vršcu na pobedi i mojim igračima na borbenosti. Vršac je pojačao tempo kad je video da je „dogorelo“. Za nas je mnogo važniji meč protiv Kragujevčana u sredu i svu pažnju usmeravamo na taj meč."