Prvi poraz Metalca u Valjevu 14.01.2018.

Prvi poraz na domaćem terenu košarkašima Metalca nanela je šuterski raspoložena ekipa Zlatibora iz Čajetine. Predvođeni preciznim Papićem i uspešnim diregentom Popovićem, gosti su i pored ranog minusa u nastavku iskoristili sve slabosti domaćeg sastava, koji je, pogotovo u drugom poluvremenu, pružio jednu od najslabijih igara u šampionatu.

Mučili su se Zlatiborci u napadu na startu, za sedam minuta ubacili samo osam poena što je protivnik znao da kazni. Prednjačili su poenterski i u skoku centri Kaplanović i Mikulić, a poenima bekova Krstovića i Vasića domaćin je u dva navrata imao 14 poena prednosti. Četiri vezana poena Đukanovića omogućili su pulenima Mihaila Počeka u drugom kvartalu i veću prednost (39:22), međutim gosti su brzo stigli do priključka, a nešto kasnije i potpunog preokreta.

Pametnijom igrom, odnosno skupljanjem u odbrani i boljim rešenjima u napadu koji je predvodio bekovski tandem Veličković – Popović ekipa Vanje Guše je na velikom odmoru imala samo dva poena zaostatka.

Centralna figura trećeg perioda bio je Dragoslav Papić, mučio je visoke igrače Metalca ubacivši 15 poena u ovom periodu igre, a kuriozitet je da su domaći za deset minuta napravili samo dva faula.

Do kraja susreta jednostavno je sve bilo na strani gostiju, koristili su sve greške u odbrani domaćih i zahvaljujući Veličkoviću, Popoviću i Papiću iz minuta u minut povećavali razliku. Prenervozni domaći nisu uspeli da stignu do priključka i neizvesne završnice, a nekoliko trojki uz zvuk sirene za kraj napada ih je dotuklo.

(Foto: Sreten Pantelić)