Borac slavio protiv Dunava u neizvesnoj završnici 22.11.2017.

U 7.kolu Košarkaške lige Srbije, u hali Park u Staroj Pazovi, Borac je kao gost savladao ekipu Dunava rezultatom 68:71 (13:16, 17:23, 14:13, 24:19).

U prve tri četvrtine utakmice nije bilo previše uzbuđenja. Gosti iz Čačka odigrali su mnogo bolje prvo poluvreme i na odmor otišli sa devet poena prednosti. U tom periodu najbolji u redovima Borca bio je Nikola Pešaković.

Iako su u drugom delu odigrali mnogo bolje, posebno u odbrani, Košarkaši Dunava nikako nisu uspevali da se u potpunosti vrate u meč. Borac je konstantno imao od pet do deset poena prednosti i činilo se da će utakmicu lako privesti kraju u svoju korist.

Ipak, na radost domaćih navijača i svih ljubitelja košarke, Banovčani serijom 9:1, na nešto malo manje od dva minuta pre kraja, prelaze u vođstvo (63:62). Ipak, igrači Borca, nešto iskusniji od domaćih, mirnije odigravaju poslednji minut i u penal završnici dolaze do pobede.

Kod gostiju najbolji su bili Nikola Pešaković (21p, 4sk), Marko Marinović (8p, 9as) i Uroš Čarapić (7p, 8sk), dok su u redovima Dunava nešto bolji bili Lazar Zorčić (17p, 12sk), Dejan Majstorović (10p, 6sk) i Luka Mitrović (10p, 2as).

U narednom kolu Dunav gostuje ekipi OKK Beograd dok Borac dočekuje Mladost.