Dinamik naneo prvi poraz Vršcu 19.11.2017.

Vrščani nisu uspeli da borbenošću kompenzuju nedostatak dvojice važnih igrača Glišića i Veljkovića i po prvi put su ove sezone doživeli poraz u Košarkaškoj ligi Srbije.

Dinamik je na ovoj utakmici bio jači za novopridošlog Petra Rakićevića a do pobede ga je vodio nepogrešivi Đurasović, koji je svega tri puta iz 12 pokušaja promašio iz igre uz stopostotan učinak van linije 6,75 (3-3).

Vrščani su bili ravnopravni u prvih deset minuta igre, posle vođstva Dinamika od 7:0, usledio je preokret i njihovih 9 uzastopnih poena, da bi u finišu trojkom Kočovića došli do vođstva od 16:14. Ipak, u poslednjem minutu, Đurasović i Krstić su sa dve trojke vratili prednost Beograđanima i na odmor su otišli sa prednošću (20:16).

Do prve ozbiljnije prednosti Dinamik je došao sredinom druge četvrtine (32:19), i sve do kraja prvog poluvremena uglavnom je uspevao da održi dvocifrenu prednost.

Početkom drugog poluvremena Vrščani su preko Đerića i Kutlešića pokušali da smanje zaostatak, ali je Đurasović sa 7 uzastopnih poena Dinamik odveo na plus 17 (58:41) i praktično trasirao put ka pobedi svom timu.

U poslednjih deset minuta igrači Vršca nisu imali snage da naprave preokret, Savović je u 34 minutu smanjio na minus 12 (59:71), ali je Dinamik do kraja uspeo da sačuva ubedljivu prednost.

U timu Vršca statistički najkorisniji bili su Jovović i Kočović, pratili su ih Kutlešić i Simeunović, ali su njihove partije bile slabije nego u dosadašnjem toku sezone.