Dunav preokretom do pobede 13.11.2017.

Hala Park u Staroj Pazovi i dalje je neosvojiva za goste. Dunav je ostvario i treću pobedu na svom terenu, savladavši valjevski Metalac rezultatom 88:85 (20:27, 20:20, 29:16, 19:22).

U prelepom ambijentu, pred ispunjenim tribinama hale u Staroj Pazovi, viđena je odlična košarkaška predstava. Publika je imala priliku da vidi sve što jednu utakmicu može da krasi, mnogo uzbuđenja, preokreta, zakucavanja, trojki, blokada, neizvesna završnica.

Valjevci su odlično otvorili utakmicu. Pogađali su iz svih pozicija i pre svega odličnom igrom u napadu stvorili osetniju prednost koju su sačuvali do poluvremena (40:47).

U trećoj četvrtini Dunav je napravio potpuni preokret. Agresivnom igrom u odbrani i dominacijom u skoku, posebno u napadu, domaći košarkaši serijom 16-0 prave potpuni preokret.

Banovčani su od tada bili u blagoj prednosti ali su gosti, tri minuta pre kraja, ponovo preuzeli vođstvo (77:79). Usledila je neizvesna završnica u kojoj su, nošeni podrškom sa tribina, igrači Dunava bolje odigrali i na kraju slavili pobedu rezultatom 88:85.

Najkorisniji kod domaćih bili su Milan Nikolić (23p, 5/8 za tri), Lazar Zorčić (16p, 9sk, 3bl) i Nikola Vuković (16p, 7sk). U redovima Metalca istakli su se Đukan Đukanović (27p, 5sk) i Đorđe Kaplanović (20p, 3sk).