Dunav siguran protiv Radničkog 29.10.2017.

Dunav je ostvario drugu ovosezonsku pobedu, savladavši na svom parketu Radnički iz Kragujevca, rezultatom 86:67 (22:18, 25:14, 24:13, 15:22).

Gosti su uspeli da pariraju Alasima u prvih petnaest minuta utakmice a onda su krajem druge i u trećoj četvrtini praktično zbrisani sa terena.

Domaći su, predvođeni večeras sjajnim Zorčićem (32p, 15sk, 2bl), imali u jednom momentu prednost od 35 poena (71:36).

Deficit u visini (za Dunav nisu nastupili Vuković, Stojanović i Popović), igrači trenera Mitra Ašćerića nadomestili su izuzetnom borbenošću. Radnički se i pored velikog zaostatka nije predavao. Opuštanje u igri Dunava Kragujevčani su iskoristili da serijom 19-0 smanje razliku.

Ipak, u poslednja dva minuta, Banovčani zatvaraju sve prilaze košu i serijom 10-0 postavljaju konačnih 86:67, za veliku radost nešto više od tri stotine navijača.

Dunav u narednom kolu gostuje ekipi Dynamic dok Radnički dočekuje Mladost.