Spartak upisao drugu pobedu 22.10.2017.

Košarkaši Spartaka ostvarili su i drugu prvenstvenu pobedu. Nakon prošlonedeljnog trijumfa nad OKK Beogradom večeras su u hali sportova u Subotici savladali Zlatibor sa 91:80.

Od samog početka utakmice Hristov se istakao u dresu Spartaka, postigao je prvih osam poena za svoj tim za vodstvo od 8:7. Uzvratli su gosti, preokrenuli rezultat te trojkama marojevića i Veličkovića stigli do 17:20. Prva deonica završena je vodstvom gostiju od 19:22. U nastavku utakmice raspucao se Nikolić pa su domaći ubrzo preokrenuli rezultat. Uspešnim skokom u napadu i lakim poenom Lučić donosi prednost subotičanima od 42:35, a kada j eHristov pogodio svoju četvrtu trojku Spartak je imao dvocifrenu prednost, 47:36. U poslednjem napadu prvog poluvremena košarkaši Zlatibora su smanjili na 47:38.

Početkom treće deonice subotičani su imali problema sa realizacijom, u prva tri minuta drugog poluvremena nisu uspeli da postignu poen. Trojkom Papića te koševima Veličkovića i Vulića gosti su prišli na poen zaostatka. Bil je to dovoljna opomena domaćinu da se trgne a ponovo je stvar u svoje ruke uzeo Hristiov. Uz njegovih pet poena Spartak pravi seriju od 7:0, te stižu do prednosti od 59:51. Uspeo je Zlatibor ponovo da se primakne, ali uz požrtvovanu igru domaći su poslednju deonicu dočekali sa šest poena viška, 63:57.

Nakon uspešno realizovanih slobodnih bacanja Nikolića te njegovom novom trojkom, Spartak je stigao do vodstva od deset poena, 70:60 da bi već u sledećem napadu Kojović pogodio trojku za velikih plus 13. Uspeli su gosti da smanje na 73:66, međutim nakon tajm auta koji je zatražio Čanak, domaći su lako iskontrolisali meč do kraja susreta. U poslednji minut su ušli sa 11 poena viška što gosti nisu mogli da sustignu.