Metalac brojao preko 100 22.10.2017.

Zahvaljijući napadačkoj eksploziji, Metalac je u starom derbiju nadigrao Kraljevčane. Valjevska publika mogla je da uživa u skoro 200 poena, Valjevci mogu biti prezadovoljni pobedom, ali se čini da je trenerima Počeku a pogotovo Kusmuku meč u Hali sportova doneo glavobolju zbog loše odbrane njihovih izabranika.

Igra u tranziciji u kojoj su prednjačili Đukanović, Vasić i Krstović donela je Valjevcima na samom startu dvocifrenu prednost. Već sredinom perioda bilo je 18 poena viška, a krajem četvrtine posle trojke Mikulića i 32:13. Međutim, Kraljevčani su uzvratili preko raspoloženog Simovića, brzo topili prednost i u jednom trenutku drugog perioda imali i pet poena zaostatka, 46:41. Ispostavilo se da je to bilo samo kratkog daha.

U nastavku bekovi domaćih razigrali su Kaplanovića, a kada god bi puleni Dejana Kusmuka pokušali da meč učine neizvesnim stizao bi odgovor od iskusnog Krstovića i Vasića. Igračima u plavim dresovima do kraja susreta je i ponestajalo snage i rešenja u napadu, a šest minuta pre kraja poenima uz faul Đukanovića za 92:72 pitanje pobednika je bilo rešeno.

Koševi najmlađih Šarenca, Jelića i Dragana Vasića bili su samo šlag na tortu i uvertira za veliki slavlje u Hali sportova.

(FOTO: Sreten Pantelić)