FMP u finalu Mozzart Super lige Srbije 10.06.2017.

FMP je u finalu Mozzart Super lige. Ekipa iz Železnika je slavila kod kuće u drugom meču polufinalne serije protiv Partizana sa 78:68 i bez poraza izborila plasman u borbu za titulu.

Poslednji put Partizan je u ovoj fazi izgubio davne 1998. godine i to u duelu sa istim protivnikom. FMP je sprečio projektovani večiti derbi u finalu, pa će se sledeće nedelje za titulu boriti sa Crvenom zvezdom mts.

Od starta utakmice košarkaši FMP-a nametnuli su svoj tempo, a igrači Partizana jednostavno nisu bili u mogućnosti to isprate. Posle prvih deset minuta igre rezultat je bio 22:17 za pantere.

Tokom druge četvrtine FMP je iskoristio slabu igru Partizana i došao do prve dvocifrene prednosti 36:26. Do kraja poluvremena prednost se nije menjala, 43:33.

Tokom odlučujućih deset minuta Partizan je pokušavao da izbori neizvesnu završnicu, ali su protivnici uporno vraćali dvocifreno vođstvo.

Kako se bližio kraj utakmice bilo je sve jasnije da će 600 navijača u Železniku slaviti veliki uspeh. Poslednjim zvukom sirene san košarkaša FMP postao je stvarnost...

Trener Partizana Aleksandar Džikić bio je kratak pred novinarima:
"Čestitam ekipi FMP. I da im poželim da dobro odigraju u finalu."

Kapiten FMP Filip Čović rekao je da su odigrali ovaj dvomeč kao iskusna ekipa:
Čestitam svojoj ekipi, celom stručnom štabu, kao i svim mojim saigračima na fantastičnoj seriji u polufinalu. Koliko se ja sećam, FMP to nije skoro uradio protiv Partizana. Odigrali smo kao iskusna ekipa, iako smo po godinama veoma mlada."

Trener FMP Dušan Alimpijević s razlogom je ponosan na igrače, saradnike i klub posle velikog uspeha i plasmana u finale:
"Ovo je veliki uspeh. Dug je period koliko je Partizan bio u finalu. Čestitam igračima na želji da se promene. Momci su se ponašali fantastično."