FMP napravio brejk protiv Partizana 08.06.2017.

Na početku susreta, gosti su stekli prednost koju su igrači Partizana malo po malo topili sve do kraja druge četvrtine, kad je Birčević izblokirao Apića, a u kontri je Hečer doneo prvo vođstvo Partizanu (38:37).

Ni tajm-aut nije pomogao Panterima, Čović je prokockao napad, a za tri sekunde Ratkovica je proigrao Birčevića za „plus tri” crno-belih posle prve dve četvrtine (40:37).

Nakon poluvremena FMP je odlično zaigrao. Serijom od devet poena napravili su Panteri preokret i ponovno poveli. Nedugo potom gosti su preko Radovanovića pogodili i prvu trojku, a uz ubačeno bacanje Čovića posle tehničke Ratkovici bilo je do tada najvećih plus deset (50:40). Pred kraj trećeg kvartala tim iz Železnika je vodio i sa 14 poena razlike..

Na nešto više od sedam minuta do kraja Bolden je pogodio svoju drugu trojku, FMP je tada imao maksimalnih 14 poena viška (76:62). Ali, gosti su već tada izašli iz bonusa, dok Partizan nije načinio niti jedan faul u prva tri minuta poslednje četvrtine.

No, crno-beli su tada promašili četiri bacanja u nizu, po dva Hečer i Marinković. Ali, Veličković je trojkom vratio nadu Partizanu (76:67). Nedugo potom, domaći su bili na samo pet poena manjka (76:71), te je Alempijević morao da zatraži tajm-aut, pet minuta pre kraja.

Urodilo je plodom, Radanov je po drugi put na meču pogodio uz faul, potom je promašio bacanje, ali je Birčević načinio faul na Šešliji. Centar Pantera je oba puta promašio (78:71).

Iskupio se potom Birčević, koji je pri šutu za tri iznudio ličnu grešku Boldena, a pogodio je dva bacanja (78:73). No, imao je i Partizan svojih problema, posle Ratkovice zbog pet faulova van igre je morao i Marinković.

Imao je FMP još jednom osam poena viška, na trenutak je sa „dva plus jedan” nadu Partizanu vratio Birčević (84:79), ali je usledila hladnokrvna trojka Čovića, na dva minuta pre kraja (87:79).

Trudio se Partizan, na 46 sekundi do kraja prišao je na četiri poena zaostatka (90:86). Ali, Radanov je ponovo pogodio pod faulom, FMP je tada bio na pragu pobede (93:86)...

No, Andrić je trojkom vratio nadu, potom je Davidovac ubacio samo jedno bacanje (94:89). Na 13 sekundi do kraja arbitri su sudili faul Bursaća na Andriću, posle gledanja snimka ipak prilikom šuta za dva poena.

Andrić je pogodio jedno, a potom je na liniji bacanja bio Čović, 11 sekundi pre kraja. Iskusni plejmejker je oba puta pogodio, za kraj uzbuđenja u hali „AleksandarNikolić” (96:89).

Trener FMP-a Dušan Alimpijević rekao je da je vrlo zadovoljan i srećan pobedom u prvoj utakmici polufinala plej-ofa Super lige:
“Vrlo sam zadovoljan i srećan pobedom, načinom na koji smo se ponašali celu utakmicu, kako smo razmišljali, bili koncentrisani i kako smo svoje male, lične interese ostavili pred ovom halom i odigrali kvalitetnu kolektivnu utakmicu, bar za moj ukus. Kad neko pogleda 91 primljen poen, pomislio bi da nije bilo dovoljno dobrih odbrana, ali mislim da smo imali dobar fokus. Veličković je koristio svaku našu grešku i ne bi bio to što jeste da to nije radio. Da nije bilo njega, možda bi ova utakmica bila ranije završena. Ako iko od nas pomisli da smo završili posao, vara se. Ovaj brejk ništa ne znači ako mi u svojoj kući ne odigramo ovako. Partizan će igrati sa reakcijom, ali mi igramo kod kuće, a mi u Super ligi smo gubili samo dva puta u svojoj kući, od Zvezde i Partizana” – rekao je Alimpijević.

Aleksa Radanov, nije krio ambicije Pantera, ocenivši da je tim zaslužio finale.
“Čestitam svom timu na pruženom, na pobedi, na jako sigurnoj i pametnoj utakmici, što nas je dovelo do ove pobede. Partizan je jako kvalitetna ekipa, a utakmica je bila neizvesna do kraja i zasluženo smo pobedili. Jako je lep osećaj. Što se tiče mog nastupa, to je sastavni deo igre, ali i zasluga ekipe, da nije ekipe ne bi bilo ni toga. Imam podršku celog tima i sa klupe kao najmlađi u ekipi. Mislim da je normalno što sam pogodio sve na kraju” – rekao je Radanov.

Trener Partizana Aleksandar Džikić ocenio je da njegova ekipa nije igrala kako treba protiv FMP-a u večerašnjem porazu u polufinalu plej-ofa:
“Promašili smo previše bacanja i nismo dobro radili posao u fazi skoka. Bez toga nismo mogli da  potrčimo, a to je značajan deo igre protiv FMP. Posle utakmice u Železniku, u kojoj je dosta toga dobro funkcionisalo igrali smo protiv Mege i tu nam je glava bila u plej-ofu. Ovo danas mi se nije svidelo, posebno u trećoj četvrtini. Nisu problem poeni, nego način na koji ih primamo: koš-faul, koš-faul, skok u napadu. Ako hoćeš da igraš za titulu, moraš da igraš čvršće. Mi znamo da oni neće da se sklone sami” – rekao je Džikić.

Kapiten Novica Veličković rekao je da je njegov tim sada sateran uza zid.
“Izgubili smo ovu prvu. Ovo je nešto sasvim drukčije nego ligaški deo. Da se ne lažemo, saterani smo uza zid. Moramo da reagujemo u Železniku da bismo omogućili treću utakmicu. Mora više da se trči, oni su mladi momci, željni borbe. Svi se bore, nema tu. Meni je u glavi samo da se borim, kao i mojim saigračima. U pojedinim momentima nam to fali. Meni je ta borbenost donela maltene sve u košarci. Nije bitno da li sam najborbenijii da li najviše volim ovaj klub. Bitno je samo da dobijemo i to je to” – rekao je Veličković.

(FOTO: DraganaStjepanović)