Zvezda vodi 1:0 u seriji 07.06.2017.

Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su Mega Leks u prvoj polufinalnoj utakmici plejofa Mozzart Super lige Srbije. Crveno-beli su bili bolji rezultatom 85:70 (21:21, 25:12, 16:17, 23:20) pa će tako u četvrtak u Sremskoj Mitrovici imati prvu meč loptu za prolaz u finale.

Utakmica je imala jednu lepu uvertiru. Pred prvo sudijsko podbacivanje, plejmejker Crvene zvezde mts Stefan Jović dobio je trofej namenjen najboljem asistentu regularnog dela Mozzart Super lige Srbije i to iz ruku prošlosezonskog saigrača – Vasilija Micića.

Ipak, karnevalska uvertira se nije prenela na teren. Izabranici trenera Dejana Radonjića morali su da zadrže visok nivo koncentracije jer su nasuprot sebe imali veoma motivisanog rivala.

Nakon početne prednosti Zvezde, igralo se koš za koš, da bi gosti poveli nakon tri I po minuta igre, trojkom Jaramaza, 8:11. Od tog trenutka Mega je vodila skoro do samog kraja prve četvrtine, ali je poenima Milka Bjelice iz reketa Zvezda došla do nerešenog rezultata, 21:21.

I tokom uvodnih minuta druge četvrtine se igralo koš za koš, a dosuđena tehnička greška treneru Dejanu Radonjiću kao da je dodatno unela energiju u sastav crveno-belih. To kao da je probudilo i publiku, a igrači su „uneli" još više agresivnosti u odbrani, kao i bržu igru u napadu, pa je rezultat nakon pet i po minuta igre bio 31:26. Poenima Kuzmića, ekipa trenera Radonjića došla je prvi put do dvocifrene prednosti na nešto manje od dva minuta do kraja prvog poluvremena, 41:31. Sjajnom akcijom i poenima Gudurića okončano je prvo poluvreme, 46:33 u korist branioca trofeja.

U prvih 6 minuta drugog poluvremena igrači u crveno-belim dresovima prepoznatljivom odbranom i dobrim rešenjima u napadu održavali su dvocifrenu razliku, 57:46. Poenima Dženkinsa sa penala i  dobrom odbranom Zvezda je na poslednju pauzu otišla s prednošću od 12 poena – 62:50. Činilo se da je Zvezda uz pomoć prepoznatljive odbrane zavladala parketom i preuzela kontrolu nad mečom.

To je dobilo još bolju potvrdu u poslednjoj deonici. Crveno-beli su prilično rutinski održali vođstvo. Kuzmić i Bjelica su nastavili dominaciju u reketu za koju ekipa Mega Leksa nije imala baš nikakav odgovor. Bez većih problema prednost je očuvana i Zvezda je stekla prednost u polufinalnoj plejof seriji.

Naredni meč na programu je u četvrtak od 21 čas. Košarkaši Crvene zvezde mts će prvu meč loptu imati u Sremskoj Mitrovici.

Na konferenciji za štampu posle meča igrač Mega Leksa, Čarapić je istakao da se ekipa okreće drugoj utakmici:
"Nismo ispoštovali ono što smo se dogovorili na treningu. Oni su odigrali jako dobro u odbrani, mi nismo. Iz nekih polukontri i kontri dali su nam puno laganih poena. U drugoj četvrtini su stekli nekih desetak poena razlike, što su do kraja održali i na kraju zasluženo slavili. Mi se okrećemo drugoj utakmici i daćemo sve od sebe da budemo što bolji" - izjavio je Čarapić.

Trener Mega Leksa Dejan Milojević je istakao da je ekipa pružila otpor koliko je mogla:
"Čestitam ekipi Crvene zvezde na zasluženoj pobedi. Igrali smo večeras onoliko koliko nam je Zvezda dozvolila. To je bilo u prvoj četvrtini gde smo bili u egalu, posle toga su napravili razliku i uz neke manje oscilacije, to održavala do kraja. Mi imamo nekih objektivnih problema sa rosterom, sa nekim povredama. Danas se Sava Lešić povredio, Čančar je već duže vreme povređen. Kaba je u Americi, to je dogovor od ranije, da se priprema za draft. U ovoj rotaciji u kojoj smo, mislim da smo pružili otpor koliko smo mogli" - rekao je Milojević a potom je na pitanje o Lešićevoj povredio odgovorio:

"Iskrenuo je zglob, sigurno neće igrati za dva dana. Nije neka teška povreda toliko, da će duže vremena da odsustvuje sa terena, ali pošto su utakmice na dva dana, nije realno da igra sledeću."

Milko Bjelica je nakon meča rekao:
„Mislim da smo večeras zasluženo pobedili, kontrolisali smo igru tokom većeg dela susreta. Svesni smo da je ovo tek prvi meč i da nam predstoji velika borba do kraja sezone."

Dejan Radonjić je rekao da je serija sama po sebi naporna:
„U 80. utakmici ove sezone smo poveli u seriji 1-0. Na startu je Mega bila dobra, bilo je potrebno da napravimo bolju odbranu u tim trenucima. Posle toga je drugačije sve izgledalo u odbrani i samim tim smo bili bolji i u napadu. Napravili smo razliku koju smo kontrolisali do kraja meča. Serija je sama po sebi naporna. Svesni smo da moramo da budemo i dalje dobri, bez obzira na to što Mega verovatno neće biti u punom sastavu, ali poenta je da dobrom igrom prođemo dalje i još važnije da kreiramo dobru atmosferu pred potencijalno finale. Idemo u Mitrovicu po pobedu i da sa 2-0 u seriji odemo dalje."